|
Our Media/Results from Kinsmen-Hungerford Invitational
Our ResultsTeam Scores
2012 Results - Kinsmen-Hungerford InvitationalPublished by RunnerSpace.com/OFSAA on May 5th 2012, 10:03pm
Website:Click here Licensed to OFSAA - Metro Region Meet Hy-Tek's Meet Manager 05/05/2012 05:06 PM
36th Annual Kinsmen-Hungerford - 05/04/2012 to 05/05/2012
Invitational Track & Field Classic
Proctor and Gamble Track Complex, TISS
Results
Girls 100 Meter Dash SG
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Cole, Taylor Frontenac 12.95q 1
2 Fauvel, Emelyn Sydenham 13.11q 1
3 Helm, Skylar St. Theresa 13.61q 4
4 Dickson, Katie St. Theresa 13.71q 2
5 Morrison, Kathrynn Brockville 13.80q 2
6 Smith, Sydney Holy Cross 13.84q 1
7 McDougall, Kim Almonte 13.95q 4
8 Maschi, Brooke Holy Cross 14.03q 2
9 Lankagi, Tamara Longfields-David 14.27 3
10 O'Connor, Kiley Almonte 14.28 3
11 Smith, Bailey Almonte 15.18 2
12 Hughes, Taylor Brockville 15.19 3
13 Clement, Michaela St. Theresa 15.51 1
14 Fraser, Bri Trinity 15.79 3
15 Coffin, Tamara Trinity 16.00 2
16 Jarrett, Leanne Smith Falls 16.29 4
17 Macmillan, Steph St.Mary(Brockvil 16.41 1
18 Fernandez, Vanessa Longfields-David 16.66 2
19 Rankin, Kathleen Bayridge 17.11 4
Girls 100 Meter Dash JG
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
1 Lowry, Lindsey Almonte 13.72q 3
2 Froom, Isabelle Loyalist 13.80q 2
3 Martin, Melanie Sydenham 13.99q 1
4 Costa-Dookhan, Kenya Holy Cross 14.01q 2
5 Higa, Jordan Trinity 14.09q 3
6 Mickalak, Haleigh St. Paul Seconda 14.14q 4
7 Ballantyne, Emily Monarch Pk. 14.39q 4
8 Calogeracos, Victoria S.Carleton 14.54q 4
9 Wilson, Audrey Perth 14.55 4
10 Young, Erin Frontenac 14.71 2
11 Hart, Meaghan Brockville 14.82 2
12 Holmes, Alexandra Brockville 14.85 3
12 Noble, Kelcey Paul Dwyer 14.85 1
14 Ballantyne, Macy T.I.S.S 14.98 1
15 Evans, Stefani Ernestown 15.23 1
16 Neild, Caitlyn Brockville 15.36 3
17 Cole, Abbie Centre Hastings 15.37 4
18 Vrooman, Jamie Holy Cross 15.50 1
19 Ly, Michelle St. Marcellinus 15.57 1
20 Allison, Jessica N.Hastings 15.90 3
21 Koblovsky, Katie Carleton Pl. 15.93 4
22 Habr, Alli-El Bayridge 16.02 2
23 Lund, Hannah Frontenac 17.04 3
Girls 100 Meter Dash MG
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
1 Andrew, Kasey T.I.S.S 13.92q 6
2 Sykes, Jasmine St. Marcellinus 14.08q 1
3 Williams, Alexia N-Dame(Ajax) 14.27q 5
4 Patasi, Petra Smith Falls 14.31q 1
5 Harvie, Melissa Carleton Pl. 14.39q 6
6 Bayona, Amanda Cardinal Newman 14.42q 3
7 Wilmot, Tamia N-Dame(Ajax) 14.47q 5
8 Bellamy, Claudia E.Northumber 14.63q 1
9 Turner, Madison Holy Cross 14.64 2
10 Deery, Meara T.I.S.S 14.66 1
11 Stenson, Emily Ernestown 14.73 4
12 Rozon, Yanik L'Heritage 14.81 5
13 Towell, Shelby T.I.S.S 14.82 2
14 Reid, Karley Centre Hastings 14.90 3
15 Curtis, Madison St. Marcellinus 14.92 2
16 Boyles, Kelsey Bayridge 14.99 5
17 Binns, Tressa S.Carleton 15.10 5
18 Bateman, Madison Centre Hastings 15.15 1
19 Weaver, Melissa Frontenac 15.17 4
20 Baljak, Danika N-Dame(Ajax) 15.20 3
21 Shoniker, Jen Holy Cross 15.23 1
22 Broderick, Kaileigh Cardinal Newman 15.24 1
23 Badley, Miya N-Dame(Ajax) 15.28 6
24 Ryan, Skylee Holy Cross 15.33 6
25 Ito, Kylie Trinity 15.36 2
26 Phillips, Sarah T.I.S.S 15.48 5
27 Peladeau, Bree Smith Falls 15.56 6
28 Worthy, Mackenzie Bayridge 15.57 3
28 Fretz, Renee Ernestown 15.57 6
30 Panthaki, Farah Philip Pocock CS 15.67 3
31 McBride, Megan Brockville 15.72 4
32 Stroud, Lauren Carleton Pl. 15.77 2
33 Smith, Abby Bayridge 15.78 3
34 Cole, Kaira Sydenham 16.31 2
35 Little, Amy Longfields-David 16.61 2
36 Saringan, Maya St.Mary(Brockvil 17.53 4
Girls 100 Meter Dash SG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Cole, Taylor Frontenac 12.89 10
2 Fauvel, Emelyn Sydenham 13.23 8
3 Helm, Skylar St. Theresa 13.66 6
4 Dickson, Katie St. Theresa 13.68 4
5 Smith, Sydney Holy Cross 13.75 2
6 Maschi, Brooke Holy Cross 13.81 1
7 Morrison, Kathrynn Brockville 13.82
8 McDougall, Kim Almonte 13.99
Girls 100 Meter Dash JG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Froom, Isabelle Loyalist 13.47 10
2 Lowry, Lindsey Almonte 13.61 8
3 Martin, Melanie Sydenham 13.72 6
4 Costa-Dookhan, Kenya Holy Cross 13.81 4
5 Higa, Jordan Trinity 13.92 2
6 Ballantyne, Emily Monarch Pk. 14.02 1
7 Mickalak, Haleigh St. Paul Seconda 14.10
8 Calogeracos, Victoria S.Carleton 14.33
Girls 100 Meter Dash MG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Andrew, Kasey T.I.S.S 13.74 10
2 Williams, Alexia N-Dame(Ajax) 14.01 8
3 Harvie, Melissa Carleton Pl. 14.15 6
4 Patasi, Petra Smith Falls 14.18 4
5 Sykes, Jasmine St. Marcellinus 14.19 2
6 Wilmot, Tamia N-Dame(Ajax) 14.40 1
7 Bayona, Amanda Cardinal Newman 14.41
8 Bellamy, Claudia E.Northumber 14.50
Girls 200 Meter Dash SG
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Cole, Taylor Frontenac 26.51 1 10
2 Fauvel, Emelyn Sydenham 27.15 3 8
3 Morrison, Kathrynn Brockville 27.52 1 6
4 Smith, Sydney Holy Cross 27.89 4 4
5 McDougall, Kim Almonte 27.92 1 2
6 Bulanda, Erica T.I.S.S 28.13 1 1
7 Maschi, Brooke Holy Cross 28.21 4
8 Patton, Olivia E.Northumber 28.75 1
9 Caron, Jenna Theriault 28.92 2
10 Heyman, Courtney Regiopolis 29.07 1
11 Van Herk, Sammy Monarch Pk. 29.79 2
12 Dickson, Katie St. Theresa 29.88 1
13 Vanluven, Hannah Sydenham 30.33 4
14 Picov, Carly Trinity 30.65 3
15 Farrell, Colleen St. Theresa 31.04 2
16 Mitchell, Lindy E.Northumber 32.14 2
17 Crooks, Carmen Longfields-David 32.25 3
18 Coffin, Tamara Trinity 32.65 3
19 Farlam-Williams, Emily Brockville 34.55 3
20 Dibbits, Taylor E.Northumber 34.92 3
21 Di Pietro, Francesca Trinity 34.93 3
22 Rankin, Kathleen Bayridge 35.25 2
Girls 200 Meter Dash MG
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Whalen, Hayley T.I.S.S 27.39 1 10
2 Williams, Alexia N-Dame(Ajax) 28.22 1 8
3 Falla, Katie E.Northumber 28.83 1 6
4 Sykes, Jasmine St. Marcellinus 28.95 1 4
5 Patterson, Brittney Sydenham 29.32 5 2
6 Bellamy, Claudia E.Northumber 29.57 2 1
7 Towell, Shelby T.I.S.S 29.60 2
8 Deery, Meara T.I.S.S 29.79 2
9 Stark, Cassey Centre Hastings 29.88 5
10 Reid, Breanna Carleton Pl. 29.97 2
11 Tebrake, Lauren Longfields-David 30.03 3
12 Stenson, Emily Ernestown 30.05 2
13 Purdey, Ashley Perth 30.11 1
14 Fieldhouse, Jessica S.Carleton 30.22 3
15 Bedasse, Justine St. Marcellinus 30.29 3
16 Shoniker, Jen Holy Cross 30.67 5
17 Boyles, Kelsey Bayridge 30.95 3
18 Weaver, Melissa Frontenac 31.07 2
19 Vinkle, Cassidy St. Theresa 31.42 4
20 Gauvreau, Jacqueline Renfrew 31.51 4
20 Williams, Alexandra N-Dame(Ajax) 31.51 3
22 Baljak, Danika N-Dame(Ajax) 31.52 4
23 Phillips, Sarah T.I.S.S x31.82 3
24 King, Mickayla E.Northumber 31.96 3
25 Trickey, Julyanna Sydenham 32.42 5
26 Ayow-James, Keslyn Monarch Pk. 33.41 4
27 Chow, Esmee Monarch Pk. 33.54 4
28 Little, Amy Longfields-David 33.57 4
29 Larkin, Jillian Almonte 34.56 4
30 Ito, Kylie Trinity 38.32 4
Girls 200 Meter Dash JG
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Hall, Rebekah E.Northumber 27.93 1 10
2 Froom, Isabelle Loyalist 28.27 1 8
3 Turcotte, Laura E.Northumber 28.51 1 6
4 Higa, Jordan Trinity 28.57 1 4
5 Costa-Dookhan, Kenya Holy Cross 28.65 3 2
6 Payette, Kelsey T.I.S.S 28.79 2 1
7 Mickalak, Haleigh St. Paul Seconda 28.94 2
8 Lowry, Lindsey Almonte 29.08 3
9 Martin, Melanie Sydenham 29.16 3
10 Wilson, Audrey Perth 29.24 1
10 Voskamp, Karli E.Northumber 29.24 1
12 Walter-Vida, Hannah Monarch Pk. 29.50 3
13 Simourd, Melanie Holy Cross 29.66 4
14 Hart, Meaghan Brockville 30.38 3
15 James, Jayde Paul Dwyer 30.45 1
16 Clare, Morgan Sydenham 31.07 4
17 Walsh, Ebony St. Theresa 31.48 2
18 Broderick, Kaileigh Cardinal Newman 32.05 4
19 Vrooman, Jamie Holy Cross 32.22 4
20 Ly, Michelle St. Marcellinus 32.45 3
21 Ridge, Sam S.Carleton 33.52 4
22 Lund, Hannah Frontenac 35.68 2
Girls 400 Meter Dash MG
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Whalen, Hayley T.I.S.S 1:02.17 1 10
2 Lowing, Emily N-Dame(Ajax) 1:05.33 1 8
3 Tebrake, Lauren Longfields-David 1:06.56 1 6
4 Fieldhouse, Jessica S.Carleton 1:07.42 2 4
5 McClintock, Maddy T.I.S.S 1:07.93 1 2
6 Ryan, Skylee Holy Cross 1:08.25 2 1
7 Smith, Avery St. Marcellinus 1:08.97 2
8 Purdey, Ashley Perth 1:09.22 1
9 Sanvictores, Sophia St. Marcellinus 1:09.41 1
10 Gauvreau, Jacqueline Renfrew 1:09.78 2
11 Schmidt, Brianna E.Northumber 1:10.41 1
12 Swafford, Sarah S.Carleton 1:11.18 2
13 Chung, Kiana St. Marcellinus 1:11.49 2
14 Williams, Alexandra N-Dame(Ajax) 1:12.40 2
15 Wark, Jordan Almonte 1:13.78 2
16 Sibthorpe, August S.Carleton 1:14.37 2
17 Finn, Aly Ernestown 1:14.69 1
Girls 400 Meter Dash JG
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Armstrong, Nicole Sydenham 59.87 1 10
2 Clarke, Elizabeth Paul Dwyer 1:03.80 1 8
3 Castilloux, Jasmyn Loyalist 1:05.29 1 6
4 Kubiseski, Caitlin Almonte 1:06.94 1 4
5 Flynn, Makenna St. Thomas Aquin 1:07.42 2 2
6 Simourd, Melanie Holy Cross 1:07.46 2 1
7 Hynes, Kiana E.Northumber 1:08.31 1
8 Jobb, Riekie Courtice S.S 1:08.33 2
9 Voskamp, Karli E.Northumber 1:08.39 1
10 Sharpe, Tori E.Northumber 1:08.57 1
11 Ireton, Hilary Perth 1:08.93 2
12 Rowe, Jessie Bayridge 1:11.54 2
13 Schlievert, Ashley Arnprior 1:12.86 2
14 Ridge, Sam S.Carleton 1:13.30 2
15 Batoff, Sarah Perth 1:13.58 2
16 Moore, Miranda Frontenac 1:15.47 2
Girls 400 Meter Dash SG
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Nock, Paige Courtice S.S 1:00.30 1 10
2 Bennett, Rachel T.I.S.S 1:01.64 1 8
3 Frankland, Alyssa Lasalle 1:03.60 1 6
4 Bathurst, Tiffany S.Carleton 1:04.33 2 4
5 MacMillan, Hillary Renfrew 1:05.11 1 2
6 Latimer, Kiercy Sydenham 1:05.69 2 1
7 Nelles, Rachel Sydenham 1:08.52 1
8 McHenry, Carly Renfrew 1:08.96 2
Girls 800 Meter Run JG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Armstrong, Nicole Sydenham 2:20.36 10
2 Shearman, Alanna Almonte 2:21.48 8
3 Quinn, Megan St. Theresa 2:23.12 6
4 Morris, Danae Frontenac 2:30.58 4
5 Jobb, Riekie Courtice S.S 2:40.02 2
6 Shenfield, Amanda Kingston 2:40.53 1
7 Hynes, Kiana E.Northumber 2:41.65
8 Clarke, Elizabeth Paul Dwyer 2:43.44
9 Sharpe, Tori E.Northumber 2:44.15
10 Kita, Helena Monarch Pk. 2:48.24
11 Heyman, Jessie Sydenham 2:48.64
12 Woods, Caitlyn St.Mary(Brockvil 2:48.86
13 Ireton, Hilary Perth 2:50.35
14 Kilcollins, Sierra Carleton Pl. 3:01.95
15 Cullen, Stephanie N-Dame(Ajax) 3:09.75
16 Lock, Emily Monarch Pk. 3:20.83
Girls 800 Meter Run SG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Nock, Paige Courtice S.S 2:19.79 10
2 Jaros, Rebecca Lasalle 2:21.04 8
3 Kent, Shelby T.I.S.S 2:22.43 6
4 Baldissera, Emily T.I.S.S 2:26.65 4
5 Frankland, Alyssa Lasalle 2:32.97 2
6 Selleck, Emma T.I.S.S 2:35.21 1
7 Kilian, Alex Monarch Pk. 2:43.49
8 Ruel, Myranda N.Dundas 2:48.59
9 Arendt, Sarah St. Theresa 2:49.09
10 Falla, Jill E.Northumber 2:49.48
11 Slobodian, Alex S.Carleton 2:49.89
12 Camozzi, Christine Paul Dwyer 2:51.39
13 Alexander, Regina Centre Hastings 2:52.23
14 Merilainnen, Sophia Trenton 2:54.98
15 McCrae, Jessica S.Carleton 3:01.22
16 Pekar, Nataliya Monarch Pk. 3:09.90
Girls 800 Meter Run MG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Carmichael, Emily T.I.S.S 2:20.11 10
2 Henry, Chardae R.S.McLaughl 2:21.09 8
3 Villalta, Rachel Kingston 2:29.00 6
4 Wiltse, Joah T.I.S.S 2:39.22 4
5 Simpson, Teagan Carleton Pl. 2:39.62 2
6 Papadakis, Christina Holy Cross 2:40.29 1
7 Manoogian, Juliana Longfields-David 2:40.65
8 McClintock, Maddy T.I.S.S 2:41.24
9 Vogelzang, Marika Sydenham 2:42.37
10 Jenkins, Colleen T.I.S.S x2:43.01
11 Veldman, Erica Sydenham 2:51.83
12 Wark, Jordan Almonte 2:56.24
13 Swafford, Sarah S.Carleton 2:56.76
14 Menzel, Claire S.Carleton 3:06.67
Girls 1500 Meter Run MG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Henry, Chardae R.S.McLaughl 4:47.32 10
2 Carmichael, Emily T.I.S.S 4:47.63 8
3 Kinninmont, Erin Cardinal Newman 4:59.54 6
4 Villalta, Rachel Kingston 5:10.50 4
5 Morin, Paige T.I.S.S 5:17.18 2
6 Stower, Alyssa Almonte 5:20.10 1
7 Papadakis, Christina Holy Cross 5:27.30
8 Richards, Innzbruk Paul Dwyer 5:27.90
9 Simpson, Teagan Carleton Pl. 5:28.35
10 Starke, Emma Port Hope High S 5:34.92
11 Muldoon, Meghan Cardinal Newman 5:36.64
12 Jenkins, Colleen T.I.S.S 5:54.02
13 Vogelzang, Marika Sydenham 5:55.89
14 Veldman, Erica Sydenham 5:59.13
15 Becker, Sylvie E.Northumber 6:05.39
16 Peladeau, Bree Smith Falls 6:06.98
17 Dias, Nicole St. Marcellinus 6:08.90
18 Watters, Munro S.Carleton 6:12.56
19 Chuang, Bailey St. Marcellinus 6:15.48
20 Pincivero, Shannon Frontenac 6:21.33
21 Jeffrey, Ainsley Sydenham 6:21.89
22 Yap, Jovana E.Northumber 6:23.14
Girls 1500 Meter Run SG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Faulds, Rachel Trenton 4:45.19 10
2 Kelly, Madelleine Fellowes 4:47.91 8
3 Bradley, Brianna Frontenac 4:51.03 6
4 Cassidy, Carlee St. Thomas Aquin 4:52.61 4
5 Gaensler, Hanna Smith Falls 4:53.74 2
6 Kent, Shelby T.I.S.S 5:00.51 1
7 Jaros, Rebecca Lasalle 5:03.35
8 Coates, Hannah Ernestown 5:07.59
9 Eizenga, Talasia Swc Bulldogs 5:12.03
10 Barnes, Mikaela Renfrew 5:16.98
11 Nitschmann, Rebecca St.John 5:19.22
12 Bathurst, Tiffany S.Carleton 5:20.20
13 Gemmell, Christine T.I.S.S 5:21.88
14 Nolan, Maddie Almonte 5:22.62
15 Tourneur, Kirsten Cardinal Newman 5:32.50
16 DeVilliers, Jessica Courtice S.S 5:47.47
17 Merilainnen, Sophia Trenton 5:50.94
18 Bates, Julie Regiopolis 5:51.23
19 Arendt, Sarah St. Theresa 5:52.76
20 Alexander, Regina Centre Hastings 5:53.14
21 Turk, Kaitlyn St. Paul Seconda 6:02.11
Girls 1500 Meter Run JG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Shearman, Alanna Almonte 5:00.86 10
2 Serson, Courtney T.I.S.S 5:02.35 8
3 Ferguson, Chelsea T.I.S.S 5:14.63 6
4 Morris, Danae Frontenac 5:16.62 4
5 Quinn, Megan St. Theresa 5:18.17 2
6 Kish, Courtney Ernestown 5:20.16 1
7 Shenfield, Amanda Kingston 5:34.98
8 Mack, Alex S.Carleton 5:39.95
9 Andreas, Diane Cardinal Newman 5:41.41
10 DeSasio, Megan Regiopolis 5:46.04
11 Heyman, Jessie Sydenham 5:47.71
12 McCallum, Sarah Sydenham 5:50.27
13 McNeely, Paige Kingston 5:54.02
14 Betson, Kendra N.Hastings 6:05.03
15 Frelich, Monica St. Paul Seconda 6:06.42
16 Amos, Sarah Sydenham 6:13.15
17 Lock, Emily Monarch Pk. 6:54.89
Girls 3000 Meter Run JG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Serson, Courtney T.I.S.S 10:52.81 10
2 Ferguson, Chelsea T.I.S.S 11:13.25 8
3 MacLean, Mila Glengarry 11:22.12 6
4 Cassibo, Kayla Centennia(Ont) 11:56.14 4
5 Kish, Courtney Ernestown 12:09.92 2
6 DeSasio, Megan Regiopolis 12:46.22 1
7 Andreas, Diane Cardinal Newman 12:52.69
8 McCallum, Sarah Sydenham 13:07.96
9 Betson, Kendra N.Hastings 13:35.49
10 Frelich, Monica St. Paul Seconda 13:47.73
11 Amos, Sarah Sydenham 13:48.80
12 Griffith, Heidi E.Northumber 14:34.98
Girls 3000 Meter Run MG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Kinninmont, Erin Cardinal Newman 10:57.15 10
2 Morin, Paige T.I.S.S 11:39.13 8
3 Wiltse, Joah T.I.S.S 11:45.05 6
4 Starke, Emma Port Hope High S 11:50.56 4
5 Richards, Innzbruk Paul Dwyer 11:52.40 2
6 Muldoon, Meghan Cardinal Newman 12:09.07 1
7 Papadakis, Christina Holy Cross 12:25.78
8 Lee, Danielle Longfields-David 12:35.92
9 Jenkins, Colleen T.I.S.S 12:56.73
10 Dias, Nicole St. Marcellinus 13:18.97
11 Cassibo, Erin Centennia(Ont) 13:57.12
12 Chuang, Bailey St. Marcellinus 13:58.84
13 Pincivero, Shannon Frontenac 13:59.27
13 Yap, Jovana E.Northumber 13:59.27
-- McCullough, Shona Longfields-David X10:14.98
Girls 3000 Meter Run SG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Faulds, Rachel Trenton 9:56.68 10
2 Smegal, Alison Paul Dwyer 10:50.55 8
3 Bradley, Brianna Frontenac 10:54.07 6
4 Morgan, Andrienne Ernestown 10:54.87 4
5 CoDyre, Katey Courtice S.S 11:08.60 2
6 Coates, Hannah Ernestown 11:19.90 1
7 Barnes, Mikaela Renfrew 11:21.00
8 Lawless, Nicole Swc Bulldogs 11:23.35
9 Baldissera, Emily T.I.S.S 11:29.64
10 Gemmell, Christine T.I.S.S 11:53.46
11 Tourneur, Kirsten Cardinal Newman 12:11.14
12 Falla, Jill E.Northumber 12:11.71
13 Reyers, Olivia Holy Cross 12:12.12
14 Bates, Julie Regiopolis 12:36.23
15 McFadden, Sarah Sydenham 13:22.21
16 Dano, Kelsey N.Hastings 13:31.43
Girls 80 Meter Hurdles 2'6' height
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Hall, Rebekah E.Northumber 13.71 2 10
2 Kehoe, Piper St. Theresa 13.81 2 8
3 Phillips, Caroline Carleton Pl. 13.84 1 6
4 Ballantyne, Emily Monarch Pk. 13.85 1 4
5 Welk, Tori Almonte 13.92 1 2
6 Payette, Kelsey T.I.S.S 14.34 1 1
7 Smith, Leah Monarch Pk. 14.59 1
8 Battle, Jazmine Kingston 14.67 1
9 Walker, Kristina Loyalist 14.99 3
10 Kargus, Melissa Arnprior 15.16 2
11 Piazzi, Mikaela Lasalle 15.22 3
12 Gordon, Carley Kingston 15.23 1
13 Beattie, Jessica St.Mary(Brockvil 15.39 2
14 Hoogsteen, Julia St. Thomas Aquin 16.16 3
15 Vance, Heidi St. Theresa 16.20 3
16 Long, Jessara St.Mary(Brockvil 16.33 3
17 Allison, Jessica N.Hastings 16.69 2
17 Jones, Kara St.Mary(Brockvil 16.69 2
19 Clyne, Brittany Perth 17.12 3
20 Panter-Smith, Susie Kingston 17.42 1
Girls 80 Meter Hurdles 2'6" height
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Moore, Shayla Holy Cross 14.63 4 10
2 O'Connor, Darby Almonte 14.69 2 8
3 Bedasse, Justine St. Marcellinus 14.72 1 6
4 Mosley, Natalie Almonte 15.30 1 4
5 Curran, Mackenzie Regiopolis 15.53 2 2
6 Van Camp, Chelsea Lasalle 15.86 4 0.5
6 Deery, Meara T.I.S.S 15.86 1 0.5
8 Reid, Karley Centre Hastings 16.09 5
9 Patterson, Brittney Sydenham 16.13 5
10 Rankin, Andrea Bayridge 16.27 2
11 Latimer, Lacey Lasalle 16.31 5
12 Bergeron, Gabrielle L'Heritage 16.59 1
13 Gill, Sabrina Renfrew 16.63 2
14 Bolton, Reagan Almonte 16.72 2
15 Holm, Kirsten St. Marcellinus 16.84 2
16 Sels, Jenna Perth 16.96 3
17 McBride, Megan Brockville 16.97 3
18 Pearson, Camille Lasalle 17.04 5
18 Schapelhouman, Rebecca Brockville 17.04 3
20 Badley, Miya N-Dame(Ajax) 17.05 1
21 Kendal, Logan St.Mary(Brockvil 17.08 3
22 Carson, Katie Monarch Pk. 17.23 2
23 Smith, Abby Bayridge 17.36 2
24 Worthy, Mackenzie Bayridge 17.58 1
25 Bateman, Madison Centre Hastings 17.89 4
26 Curtis, Danielle St. Marcellinus 17.93 1
27 Gilmour, Alexandra Regiopolis 18.21 3
28 Schonewille, Bryony Brockville 18.22 4
29 Pratt, Breanna Perth 18.82 4
30 Bayona, Amanda Cardinal Newman 19.23 1
31 Saringan, Maya St.Mary(Brockvil 19.86 5
Girls 100 Meter Hurdles 2'6" height
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 O'Connor, Kiley Almonte 16.91 1 10
2 Donovan, Kasia Trinity 17.24 1 8
3 Walker, Deanna Loyalist 18.11 1 6
4 Ryder-Burbridge, Charlot Frontenac 18.21 2 4
5 Smith, Breanna T.I.S.S 18.31 1 2
6 Hill, Elizabeth Sydenham 18.47 3 1
7 Corney, Marla T.I.S.S 18.96 2
8 Robinson, Chelsea St. Theresa 19.61 1
9 Manuel, Anja N.Dundas 19.91 2
10 Christopher, Brianna Bayside 20.12 2
11 Lloyd, Maddie Lasalle 20.44 3
12 Schapelhouman, Holly Brockville 20.88 3
13 Watts, Laura E.Northumber 21.82 2
14 Fernandez, Vanessa Longfields-David 22.55 3
Girls 300 Meter Hurdles 2'6" height
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Parke, Ali Trinity 51.97 2 10
2 Stower, Alyssa Almonte 51.98 1 8
3 Whalen, Hayley T.I.S.S 52.22 1 6
4 Moore, Shayla Holy Cross 52.38 3 4
5 Sanvictores, Sophia St. Marcellinus 53.66 1 2
6 Mosley, Natalie Almonte 53.81 2 1
7 Reid, Breanna Carleton Pl. 54.04 1
8 Falla, Katie E.Northumber 54.63 1
9 Latimer, Lacey Lasalle 55.27 3
10 Curtis, Danielle St. Marcellinus 55.32 1
11 Schmidt, Brianna E.Northumber 56.28 1
12 Sibthorpe, August S.Carleton 56.76 2
13 Van Camp, Chelsea Lasalle 56.82 3
14 Holm, Kirsten St. Marcellinus 57.65 1
15 Bolton, Reagan Almonte 58.39 3
16 Gill, Sabrina Renfrew 1:00.00 2
17 Kendal, Logan St.Mary(Brockvil 1:00.25 2
18 Ayow-James, Keslyn Monarch Pk. 1:04.17 3
Girls 300 Meter Hurdles 2'6" height
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Payette, Kelsey T.I.S.S 48.67 1 10
2 Kubiseski, Caitlin Almonte 50.36 1 8
3 Welk, Tori Almonte 50.94 1 6
4 Turcotte, Laura E.Northumber 51.31 1 4
5 Walker, Kristina Loyalist 51.70 1 2
6 Piazzi, Mikaela Lasalle 52.77 2 1
7 Wheeler, Hailey Arnprior 53.74 2
8 Kargus, Melissa Arnprior 54.20 2
9 Vance, Heidi St. Theresa 55.49 2
10 Hoogsteen, Julia St. Thomas Aquin 56.47 3
11 Miles, Krystin St. Marcellinus 57.45 2
12 Burnett, Shawna Arnprior 59.03 2
13 Kita, Helena Monarch Pk. 1:00.90 2
14 Rowe, Jessie Bayridge 1:01.03 3
15 Moore, Miranda Frontenac 1:01.11 3
16 Deslaurier, Saralyn Renfrew 1:02.29 2
17 Clark, Leah Lasalle 1:05.83 3
Girls 400 Meter Hurdles 2'6"" height
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Bennett, Rachel T.I.S.S 1:10.18 1 10
2 Caron, Jenna Theriault 1:11.34 1 8
3 Latimer, Kiercy Sydenham 1:12.25 3 6
4 Corney, Marla T.I.S.S 1:16.03 1 4
5 Nelles, Rachel Sydenham 1:17.68 2 2
6 Van Herk, Sammy Monarch Pk. 1:18.39 1 1
7 Robinson, Chelsea St. Theresa 1:22.54 2
8 Lloyd, Maddie Lasalle 1:30.31 2
9 Watts, Laura E.Northumber 1:31.45 2
10 Hales, Taylor Lasalle 1:39.26 2
11 Nakhuda, Humaira Monarch Pk. 1:43.03 2
Girls 4x100 Meter Relay SG
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Thousand Is. S.S. 51.84 1 10
2 Sydenham H.S. 53.40 2 8
3 Almonte D.H.S. 54.13 1 6
4 Frontenac S.S. 54.39 2 4
5 Monarch Park C.I. 55.46 1 2
6 Longfields-Davidson Heights SS 56.01 2 1
7 Brockville C.I. 56.54 2
8 Trinity College School 56.85 1
9 East Northumberland S.S. 58.34 1
10 St. Theresa C.H.S. 'B' 59.05 2
11 St. Theresa C.H.S. 'C' x59.16 2
Girls 4x100 Meter Relay MG
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Thousand Is. S.S. 52.70 1 10
2 St. Marcellinus 55.33 1 8
3 East Northumberland S.S. 55.38 1 6
4 Holy Cross S.S. 56.82 2 4
5 Almonte D.H.S. 57.24 1 2
6 Lasalle S.S. 57.41 2 1
7 Sydenham H.S. 59.02 2
8 Longfields-Davidson Heights SS 59.21 2
9 Frontenac S.S. 59.47 2
10 Brockville C.I. 1:05.06 1
Girls 4x100 Meter Relay JG
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 East Northumberland S.S. 52.89 3 10
2 Almonte D.H.S. 53.31 1 8
3 Perth D.C.I. 55.07 1 6
4 Sydenham H.S. 55.20 2 4
5 Carleton Place 56.26 2 2
6 St. Theresa C.H.S. 56.46 1 1
7 Holy Cross S.S. 57.04 3
8 Thousand Is. S.S. 57.10 1
9 Brockville C.I. 57.50 2
10 Perth D.C.I. 'B' x58.37 3
11 St. Mary C.H.S.(Brockville) 58.61 2
-- Monarch Park C.I. DQ 1
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Thousand Is. S.S. 'B' 4:08.36 1 10
2 Sydenham H.S. 4:18.15 2 8
3 Thousand Is. S.S. x4:22.97 1
4 Renfrew C.I. 4:23.79 2 6
5 Almonte D.H.S. 4:28.97 2 4
6 East Northumberland S.S. 4:33.18 1 2
7 Thousand Is. S.S. 'C' x4:34.82 1
8 St. Marcellinus 4:41.15 1 1
9 Paul Dwyer C.H.S. 4:44.19 2
10 St. Marcellinus 'B' x4:46.13 2
11 East Northumberland S.S. 'B' x4:46.85 1
12 Monarch Park C.I. 4:48.10 1
13 Lasalle S.S. 4:48.78 2
Girls High Jump JG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Smith, Leah Monarch Pk. 1.50m 10
2 Lloyd-Ellis, Norah Regiopolis J1.50m 8
3 Gray, Vanessa Perth 1.45m 6
4 Holmes, Alexandra Brockville 1.40m 3
4 Whalen, Amanda Peci 1.40m 3
5 Green, Mickayla Sydenham J1.40m 1
6 Stewart, Amanda Ernestown J1.35m
7 Cameron, Annie Perth 1.35m
9 Watson, Sarah Sydenham 1.30m
-- Schlievert, Ashley Arnprior NH
-- Bowe, Emily Almonte NH
-- Weber, Emily Almonte NH
-- Illingworth, Ashlynn Almonte NH
Girls High Jump SG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Donovan, Kasia Trinity 1.52m 10
2 Smith, Breanna T.I.S.S 1.49m 8
3 Fouzie, Mandy Sydenham 1.46m 6
4 Kilian, Alex Monarch Pk. 1.35m 4
5 Lloyd, Maddie Lasalle 1.30m 2
Girls High Jump MG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Dixon, Lillie Lasalle 1.55m 10
2 McCullugh, Mckenzie Bayside 1.40m 8
3 Cameron, Larissa Arnprior 1.30m 6
Girls Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Tebrake, Julianna Longfields-David 2.35m 10
2 Manuel, Anja N.Dundas J2.35m 8
3 Gardiner, Katie Carleton Pl. 2.20m 6
4 Burnett, Jamie Arnprior J2.20m 4
5 Lecky, Aly Char-Lan 2.05m 1.5
5 McDermott, Sylvia Kingston 2.05m 1.5
7 Carlisle, Kaylee Char-Lan J2.05m
8 Alford, Kylie Char-Lan J2.05m
9 O'Connor, Taya Almonte J2.05m
9 Phillips, Caroline Carleton Pl. J2.05m
11 Russett, Janessa Arnprior 1.90m
11 Thompson, Erika T.I.S.S 1.90m
13 Doran, Taylor Arnprior 1.75m
13 Pinchin, Kate Kingston 1.75m
13 Burnett, Shawna Arnprior x1.75m
-- DiStefano, Lydia Char-Lan NH
-- Boyd, Sarah St. Marcellinus NH
-- Chuang, Bailey St. Marcellinus NH
Girls Long Jump JG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Simpson, Karen E.Northumber 4.85m 10
2 Costa-Dookhan, Kenya Holy Cross 4.75m 8
3 Castilloux, Jasmyn Loyalist 4.74m 6
4 Kehoe, Piper St. Theresa 4.64m 4
5 Calogeracos, Victoria S.Carleton 4.49m 2
6 James, Jayde Paul Dwyer 4.44m 1
7 Jordan, Emily Perth 4.32m
8 Beaudon, Casey Arnprior 4.10m
9 Woods, Caitlyn St.Mary(Brockvil 4.00m
10 Hynes, Kiana E.Northumber 3.86m
11 Allard, Emily St.Mary(Brockvil 3.72m
12 Evans, Stefani Ernestown 3.68m
13 Vrooman, Jamie Holy Cross 3.64m
14 Gray, Vanessa Perth 3.63m
14 Wheeler, Hailey Arnprior 3.63m
16 Noble, Kelcey Paul Dwyer 3.46m
17 Holmes, Alexandra Brockville 3.43m
18 Long, Jessara St.Mary(Brockvil 3.42m
19 Higa, Jordan Trinity 3.33m
20 Noonan, Anna Perth 3.26m
21 Ribaric, Stephanie St. Marcellinus 3.21m
22 Desrosiers, Alexandria Brockville 2.80m
23 McLeod, Rachel Kingston 2.67m
-- Grey, Celina Sydenham FOUL
Girls Long Jump SG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Tebrake, Julianna Longfields-David 5.17m 10
2 Bulanda, Erica T.I.S.S 5.03m 8
3 Dickson, Katie St. Theresa 4.73m 6
4 Duncan, Leanne Bayside 4.67m 4
5 Fitzgerald, Arielle Bayside 4.66m 2
6 Lankagi, Tamara Longfields-David 4.63m 1
7 McMullen, Alicia Sydenham 4.41m
8 Plascott, Melissa Arnprior 4.29m
9 Hill, Elizabeth Sydenham 4.27m
10 Hughes, Taylor Brockville 3.80m
11 Dendy, Meredith Frontenac 3.77m
12 Bernicky, Jenny Holy Cross 3.72m
13 Picov, Carly Trinity 3.61m
14 Heyman, Courtney Regiopolis 3.54m
15 Farrell, Colleen St. Theresa 3.45m
16 Fraser, Bri Trinity 2.37m
Girls Long Jump MG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Andrew, Kasey T.I.S.S 4.74m 10
2 Stenson, Emily Ernestown 4.38m 8
3 Tebrake, Lauren Longfields-David 4.33m 6
4 Fretz, Renee Ernestown 4.05m 4
5 Rozon, Yanik L'Heritage 4.00m 2
6 O'Connor, Darby Almonte 3.97m 0.5
6 Roach, Rachel E.Northumber 3.97m 0.5
8 Stark, Cassey Centre Hastings 3.93m
9 Binns, Tressa S.Carleton 3.78m
10 Moss, Riley Peci 3.77m
11 Boyd, Sarah St. Marcellinus 3.66m
12 Sykes, Jamilah St. Marcellinus 3.65m
13 Hube, Emily Arnprior 3.61m
14 Panthaki, Farah Philip Pocock CS 3.60m
15 Larkin, Jillian Almonte 3.55m
16 King, Mickayla E.Northumber 3.47m
17 Turner, Madison Holy Cross 3.39m
18 Bellamy, Claudia E.Northumber 3.38m
19 Thompson, Avery Carleton Pl. 3.03m
20 Ito, Kylie Trinity 2.92m
21 Kendal, Logan St.Mary(Brockvil 2.85m
22 Schonewille, Abigael Brockville 2.66m
Girls Triple Jump JG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Grey, Celina Sydenham 10.26m 10
2 Castilloux, Jasmyn Loyalist 9.79m 8
3 Kehoe, Piper St. Theresa 9.75m 6
4 Jordan, Emily Perth 9.21m 4
5 Gordon, Carley Kingston 9.10m 2
6 Noonan, Anna Perth 9.05m 1
7 Whalen, Amanda Peci 8.96m
8 Beaudon, Casey Arnprior 8.88m
9 Gardiner, Katie Carleton Pl. 8.63m
10 Simpson, Karen E.Northumber 8.53m
11 Allard, Emily St.Mary(Brockvil 8.33m
12 Cameron, Annie Perth 8.21m
13 Stewart, Amanda Ernestown 8.16m
-- Clark, Leah Lasalle FOUL
-- Desrosiers, Alexandria Brockville FOUL
-- Schlievert, Ashley Arnprior FOUL
Girls Triple Jump MG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Larkin, Jillian Almonte 9.67m 10
2 Fretz, Renee Ernestown 9.47m 8
3 Andrew, Kasey T.I.S.S 9.40m 6
4 Falla, Katie E.Northumber 9.26m 4
5 Roach, Rachel E.Northumber 9.24m 2
6 Manoogian, Juliana Longfields-David 9.14m 1
7 Cameron, Larissa Arnprior 9.07m
8 O'Connor, Darby Almonte 9.05m
9 Stark, Cassey Centre Hastings 8.77m
10 King, Mickayla E.Northumber 8.67m
11 Moss, Riley Peci 8.65m
12 Turner, Madison Holy Cross 8.37m
13 Reid, Breanna Carleton Pl. 8.06m
14 Hube, Emily Arnprior 8.03m
15 Gill, Sabrina Renfrew 8.02m
16 Barrie, Hannah Carleton Pl. 8.00m
17 Benson, Samantha T.I.S.S 7.76m
18 Boyd, Sarah St. Marcellinus 7.10m
-- Schonewille, Abigael Brockville FOUL
Girls Triple Jump SG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Fitzgerald, Arielle Bayside 10.55m 10
2 Tibbut, Amanda Sydenham 10.43m 8
3 Duncan, Leanne Bayside 10.07m 6
4 McMullen, Alicia Sydenham 9.98m 4
5 Lankagi, Tamara Longfields-David 9.82m 2
6 Bulanda, Erica T.I.S.S J9.82m 1
7 Ryder-Burbridge, Charlot Frontenac 9.34m
8 Plascott, Melissa Arnprior 9.27m
9 Dendy, Meredith Frontenac 9.13m
10 Hill, Elizabeth Sydenham 8.87m
-- Bernicky, Jenny Holy Cross FOUL
Girls Shot Put 4 kg. JG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Amodeo, Braelyn Regiopolis 9.20m 10
2 Tubman, Amanda Renfrew 9.08m 8
3 Milligan, Jessica Sydenham 8.77m 6
4 Olmstead, Halina Perth 8.56m 4
5 Dukelow, Emma S.Grenville 8.31m 2
6 Murphy, Kasie St.John 7.98m 1
7 Campbell, Anne Philip Pocock CS 7.76m
7 Gomes, Rebekah St. Marcellinus 7.76m
9 Bowe, Emily Almonte 7.58m
10 Preece, Julene Bayside 7.55m
11 Fawcett, Genny Frontenac 7.21m
12 Heathcock, Rachel N.Hastings 7.09m
13 Cadman, Sarah Kingston 6.90m
14 Clancy, Shay Almonte 6.55m
15 Armstrong, Sarah N.Hastings 4.66m
16 Maddocks, Nicole Sydenham 4.61m
Girls Shot Put 4 kg. SG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Connell, Ashley S.Grenville 11.23m 10
2 Lariviere, Chantal Perth 9.56m 8
3 Whiting, Brittney Trenton 9.31m 6
4 Fleury, Colleen Renfrew 9.19m 4
5 Brown, Jamie Arnprior 9.13m 2
6 Garrah, Brianne Frontenac 9.11m 1
7 Plummer, Allison Monarch Pk. 8.71m
8 Fawcett, Cariston Holy Cross 8.69m
9 Schenk, Kate Holy Cross 8.61m
10 Weedmark, Jessica Smith Falls 7.67m
11 Sirrs, Lauren Paul Dwyer 7.62m
Girls Shot Put 4 kg. MG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 King, Carter St.Mary(Brockvil 8.90m 10
2 Lawrence, Shawnelle Paul Dwyer 8.66m 8
3 Ajala-Alexis, Paula N-Dame(Ajax) 8.10m 6
4 Bergeron, Gabrielle L'Heritage 7.60m 4
5 Vinkle, Cassidy St. Theresa 7.57m 2
6 Garskey, Emily St.Mary(Brockvil 7.53m 1
7 Bell, Darby T.I.S.S 7.43m
8 Coleman, Shanteja St. Marcellinus 7.25m
9 Darmohray, Dana Philip Pocock CS 7.01m
10 Jimenez, Alunua Longfields-David 6.94m
11 Radcliffe, Melissa Perth 6.93m
12 Kelly, Anna E.Northumber 6.88m
13 Connell, Taylor S.Grenville 6.74m
14 Wilson, Emma Brockville 6.28m
15 Hinch, Melissa St. Theresa 6.03m
16 Ricard, Catherine Trenton 6.00m
17 Wilson, Mykayla Sydenham 5.81m
18 Clyne, Adriana Perth 5.33m
Girls Discus Throw 1 kg. MG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Ereqi, Vanessa Philip Pocock CS 24.55m 10
2 Bergeron, Gabrielle L'Heritage 23.90m 8
3 King, Carter St.Mary(Brockvil 23.74m 6
4 Doucette, Allison Renfrew 23.40m 4
5 Lawrence, Shawnelle Paul Dwyer 21.07m 2
6 Connell, Taylor S.Grenville 20.95m 1
7 Ajala-Alexis, Paula N-Dame(Ajax) 20.07m
8 Garskey, Emily St.Mary(Brockvil 17.90m
9 Schonewille, Abigael Brockville 17.66m
10 Darmohray, Dana Philip Pocock CS 17.65m
11 Coleman, Shanteja St. Marcellinus 16.45m
12 Wilson, Mykayla Sydenham 12.25m
13 Wilson, Emma Brockville 11.93m
-- McCullugh, Mckenzie Bayside FOUL
-- Jimenez, Alunua Longfields-David FOUL
-- Ricard, Catherine Trenton FOUL
-- Morwood, Kelsey E.Northumber FOUL
-- Feuerherdt, Kenzie Centre Hastings FOUL
Girls Discus Throw 1 kg. JG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Campbell, Anne Philip Pocock CS 31.87m 10
2 Illingworth, Ashlynn Almonte 27.90m 8
3 Fawcett, Genny Frontenac 27.57m 6
4 Preece, Julene Bayside 26.54m 4
5 Milligan, Jessica Sydenham 25.75m 2
6 Tubman, Amanda Renfrew 24.56m 1
7 Dawson, Maggie Carleton Pl. 23.62m
8 Dukelow, Emma S.Grenville 22.32m
9 Heathcock, Rachel N.Hastings 20.15m
10 Olmstead, Halina Perth 19.23m
11 Laberee, Naomi Brockville 18.59m
12 Clancy, Shay Almonte 18.49m
13 Amodeo, Braelyn Regiopolis 18.33m
14 Cadman, Sarah Kingston 17.10m
15 Walsh, Ebony St. Theresa 16.20m
16 Weber, Emily Almonte 15.18m
17 Kendrick, Erica Sydenham 14.85m
18 Armstrong, Sarah N.Hastings 12.57m
-- Chase, Kylie Lasalle FOUL
-- Beattie, Jessica St.Mary(Brockvil FOUL
-- Wagar, Annie Frontenac FOUL
-- Landon, Emily St.Mary(Brockvil FOUL
-- Neild, Caitlyn Brockville FOUL
-- Gibeault, Emilie L'Heritage FOUL
Girls Discus Throw 1 kg. SG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Fawcett, Cariston Holy Cross 32.80m 10
2 Schenk, Kate Holy Cross 31.78m 8
3 Connell, Ashley S.Grenville 31.72m 6
4 Fleury, Colleen Renfrew 31.42m 4
5 Van Schyndel, Sabrina Carleton Pl. 30.65m 2
6 Plummer, Allison Monarch Pk. 26.15m 1
7 Garrah, Brianne Frontenac 24.95m
8 Whiting, Brittney Trenton 24.47m
9 Warrener, Jessica Centre Hastings 22.10m
10 Laing, Krista Paul Dwyer 21.19m
11 Collins, Asha Monarch Pk. 20.16m
12 Keating, Chanelle N.Hastings 19.87m
13 Barrie, Samantha Carleton Pl. 19.79m
14 Brown, Jamie Arnprior 18.57m
15 Sirrs, Lauren Paul Dwyer 18.14m
16 Ellis, Alexandra Longfields-David 12.54m
17 Clement, Michaela St. Theresa 11.38m
18 Stott, Emma Sydenham 10.80m
Girls Javelin Throw 600 gm. MG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Rozon, Yanik L'Heritage 28.44m 10
2 Lawrence, Shawnelle Paul Dwyer 24.16m 8
3 McCullugh, Mckenzie Bayside 23.44m 6
4 Meek, Paula Arnprior 22.78m 4
5 Ereqi, Vanessa Philip Pocock CS 21.60m 2
6 Mosley, Natalie Almonte 20.74m 1
7 Trickey, Julyanna Sydenham 20.02m
8 McNichols, Katie Sydenham 19.18m
9 Feuerherdt, Kenzie Centre Hastings 17.82m
10 Sergeant, Megan Perth 17.74m
11 Stroud, Lauren Carleton Pl. 17.68m
12 Jimenez, Alunua Longfields-David 17.36m
13 Morwood, Kelsey E.Northumber 16.50m
14 Binns, Tressa S.Carleton 16.44m
15 Doucette, Allison Renfrew 16.36m
16 Darmohray, Dana Philip Pocock CS 15.66m
17 Schonewille, Bryony Brockville 15.04m
18 Boyles, Kelsey Bayridge 14.50m
19 Cassibo, Erin Centennia(Ont) 13.26m
20 Clyne, Adriana Perth 10.84m
21 Worthy, Mackenzie Bayridge 10.82m
22 Kelly, Anna E.Northumber 10.64m
23 Carson, Katie Monarch Pk. 10.46m
24 Rankin, Andrea Bayridge 10.20m
25 Hinch, Melissa St. Theresa 6.56m
-- Ricard, Catherine Trenton FOUL
-- Barrie, Hannah Carleton Pl. FOUL
-- Wilson, Emma Brockville FOUL
Girls Javelin Throw 600 gm. SG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Warrener, Jessica Centre Hastings 32.00m 10
2 Rozon, Michelle L'Heritage 30.40m 8
3 Nolan, Maddie Almonte 26.23m 6
4 Van Schyndel, Sabrina Carleton Pl. 23.98m 4
5 Laing, Krista Paul Dwyer 23.25m 2
6 Schenk, Kate Holy Cross 23.02m 1
7 Plummer, Allison Monarch Pk. 22.66m
8 Barrie, Samantha Carleton Pl. 22.44m
9 Deutscher, Danielle Almonte 21.89m
10 Fawcett, Cariston Holy Cross 21.85m
11 Weedmark, Jessica Smith Falls 21.82m
12 Slobodian, Alex S.Carleton 21.19m
13 Keating, Chanelle N.Hastings 20.67m
14 Raymond, Emilie L'Heritage 19.86m
15 Harrison, Shenda S.Grenville 18.28m
16 Sirrs, Lauren Paul Dwyer 18.23m
17 Fleury, Colleen Renfrew 17.98m
18 McMullen, Alicia Sydenham 17.23m
19 Whiting, Brittney Trenton 16.31m
20 Collins, Asha Monarch Pk. 10.78m
-- Calogeracos, Sabrina S.Carleton FOUL
-- Camozzi, Christine Paul Dwyer FOUL
Girls Javelin Throw 600 gm. JG
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Preece, Julene Bayside 29.04m 10
2 Tubman, Amanda Renfrew 25.24m 8
3 Gibeault, Emilie L'Heritage 25.13m 6
4 Campbell, Anne Philip Pocock CS 24.16m 4
5 Olmstead, Halina Perth 22.09m 2
6 Bowe, Emily Almonte 21.85m 1
7 Kirkham, Teri-Ann Perth 21.31m
8 Wagar, Annie Frontenac 21.08m
9 Gordon, Carley Kingston 18.91m
10 Fawcett, Genny Frontenac 18.43m
11 Maddocks, Nicole Sydenham 18.25m
12 Kendrick, Erica Sydenham 18.23m
13 Armstrong, Sarah N.Hastings 17.73m
14 Heathcock, Rachel N.Hastings 16.43m
15 Evans, Stefani Ernestown 16.14m
16 Clancy, Shay Almonte 15.79m
17 McLeod, Rachel Kingston 14.60m
18 Cadman, Sarah Kingston 14.32m
19 Crampton, Lauren Carleton Pl. 13.41m
20 Illingworth, Ashlynn Almonte 13.12m
21 Cole, Abbie Centre Hastings 13.11m
22 Habr, Alli-El Bayridge 12.78m
23 Stewart, Amanda Ernestown 11.17m
-- Leiva, Jasmine St. Marcellinus FOUL
Women 1500 Meter Steeplechase
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Cassidy, Carlee St. Thomas Aquin 5:22.33 10
2 Eizenga, Talasia Swc Bulldogs 5:29.78 8
3 Smegal, Alison Paul Dwyer 5:38.32 6
4 Selleck, Emma T.I.S.S 5:39.82 4
5 CoDyre, Katey Courtice S.S 5:40.12 2
6 Morgan, Andrienne Ernestown 5:50.15 1
7 Patton, Olivia E.Northumber 5:50.40
8 Cassibo, Kayla Centennia(Ont) 6:02.03
9 MacMillan, Hillary Renfrew 6:04.72
10 Christopher, Brianna Bayside 6:25.68
11 Kilian, Alex Monarch Pk. 6:36.65
12 Flynn, Makenna St. Thomas Aquin 6:52.00
13 Dano, Kelsey N.Hastings 7:09.35
14 Wood, Elena Monarch Pk. 7:11.26
15 Dibbits, Taylor E.Northumber 7:15.12
16 Griffith, Heidi E.Northumber 7:27.99
17 Cullen, Stephanie N-Dame(Ajax) 7:39.13
18 Clark, Leah Lasalle 7:42.34
19 Schonewille, Bryony Brockville 7:43.46
20 Hales, Taylor Lasalle 7:44.40
Boys 100 Meter Dash MB
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Smith, Liam St.Mary(Brockvil 11.89q 1
2 Kollie, Dorbor Longfields-David 11.93q 1
3 Ebbers, Ryan St. Theresa 12.91q 2
4 Hanzidiakou, Steven Carleton Pl. 12.99q 3
5 Blaskie, Brody Holy Cross 13.02q 2
5 Losier, Tyson Frontenac 13.02q 1
7 Gemmell, Scott T.I.S.S 13.14q 4
8 Morrell, Cory T.I.S.S 13.18q 4
9 Gore, Andrew S.Carleton 13.20 1
10 Hillis, Liam Sydenham 13.21 2
11 White, Mauritzio St. Paul Seconda 13.25 4
12 Barink, Ethan E.Northumber 13.26 3
13 Martin, Myson Paul Dwyer 13.34 4
14 Ghazal, Mohamed Philip Pocock CS 13.35 4
15 Hawkins, Tyler Perth 13.51 1
16 Best, Nicholas Holy Cross 13.56 4
17 Doumont, Adam Paul Dwyer 13.68 1
17 Gemmill, Ryley St.John 13.68 2
19 Macmillan, Joshua St.Mary(Brockvil 13.73 1
19 Stevenson, Connor T.I.S.S 13.73 3
21 Chenier, Grant Holy Cross 13.87 2
22 Bayers, Connor Sydenham 13.97 3
23 McGonegal, Vincent Ernestown 13.99 4
24 Orenstein, Coleman Arnprior 14.01 3
25 Shittu, Abdullah Longfields-David 14.22 3
26 Abawi, Arman Monarch Pk. 23.96 3
Boys 100 Meter Dash SB
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
1 Barker, Deion St. Marcellinus 11.52q 6
2 Burns, Dylan T.I.S.S 11.69q 1
3 Murphy, Michael St.John 11.87q 4
4 Piepers, Taha Carleton Pl. 11.93q 6
5 Eking, Fyin Trinity 11.95q 2
6 Halliwell, Carson Bayridge 11.97q 3
7 Baladad, Brandan Cardinal Newman 12.07q 1
8 Amoah, Rui St. Marcellinus 12.08q 1
9 Hobbs, Ryan Frontenac 12.10 1
10 Catry, Sam Regiopolis 12.18 8
11 Winn, Luke Port Hope High S 12.22 7
11 Vos, Tyler Quinte Secondary 12.22 5
13 Rothwell, Graydon Carleton Pl. 12.29 4
14 Glover, Jackson Carleton Pl. 12.31 5
15 Canie, Reilly Perth 12.34 6
16 Maracle, John St. Theresa 12.39 7
17 Gunawardena, Sandeep S.Carleton 12.45 3
18 Cornelisse, Alex T.I.S.S 12.48 8
19 Riley, Tripp Holy Cross 12.53 8
20 Macklem, Evan Bayridge 12.54 2
21 Nicks, Robert St. Marcellinus 12.63 7
22 Fox, Ryan Regiopolis 12.67 4
23 Jessome, Billy E.Northumber 12.68 2
24 Leroux, Keegan Holy Cross 12.72 1
25 Dey, Sean Arnprior 12.73 3
26 Field, Josh E.Northumber 12.84 4
27 Closs, Garrett Smith Falls 12.89 5
28 Lopez, Daniel St. Theresa 12.91 8
29 Gencarelli, Mike Holy Cross 12.97 5
30 Fallis, Brent Ernestown 12.99 3
31 Long, Caleb Bayridge 13.06 6
32 Bergeron, Zacharie L'Heritage 13.29 7
33 Larson, Brandon Trenton 13.30 2
34 Land, Kevin Sydenham 13.32 7
35 Stables, William Sydenham 13.43 3
36 Girdler, Mike Port Hope High S 13.59 4
37 Leblanc, Nick Trenton 13.71 7
38 Watters, Josh Lasalle 13.76 4
39 Henderson, Alex Ernestown 13.77 1
40 Chan, Dominic Monarch Pk. 14.05 5
41 Norton, Matt Trenton 14.16 4
42 Tilley, Kyle E.Northumber 14.53 3
43 Fraser-Morrison, Garrett Sydenham 15.00 6
44 Abuzgaya, Hadi Trinity 15.97 6
45 Neff, Mike Sydenham 19.68 6
Boys 100 Meter Dash JB
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
1 Asemota, Duan N-Dame(Ajax) 11.74q 2
2 McLuckie, Bailiey Longfields-David 11.88q 4
3 Richards, O'Shane N-Dame(Ajax) 11.95q 1
4 Osaguona, Stephen N-Dame(Ajax) 12.00q 5
5 Down, Allan Kingston 12.38q 3
6 Croxall, Jackson T.I.S.S 12.39q 5
7 Richardson, Deion Frontenac 12.48q 2
8 George, Devonte Cardinal Newman 12.63q 3
9 Catena, Lucas St. Paul Seconda 12.72 2
10 Gurnsey, Jake Holy Cross 12.73 5
11 Churchill, Jordan Perth 12.84 2
12 Dunkley, Devon Centre Hastings 12.91 2
13 Erkan, Casey Ernestown 12.92 3
14 Cocleaugh, Sean Trinity 12.95 3
14 Chen, Kevin Longfields-David 12.95 1
16 McGale, Ryan E.Northumber 13.10 1
17 Cooke, Colin S.Carleton 13.11 4
18 Gliddon, Nic St. Theresa 13.16 5
19 Scinocca, Will Monarch Pk. 13.18 4
20 Macklem, Austin Bayridge 13.20 3
21 Charlton, Josh T.I.S.S 13.27 5
22 Zielinski, Tom Paul Dwyer 13.28 1
23 Radovic, Petar S.Carleton 13.29 1
24 Korotki, Tyler E.Northumber 13.37 5
25 Casement, Stewart Frontenac 13.40 1
26 Fenlong, Jack Sydenham 13.46 1
27 Prutulka, Keith Frontenac 13.49 2
28 Jones, Travis E.Northumber 13.54 4
29 Rea, Calvin Loyalist 13.55 4
30 Gallivan, Liam Paul Dwyer 13.73 5
31 Jin, Andy St.Mary(Brockvil 13.74 4
32 Veri, Justin Loyalist 13.89 1
33 Chopra, Sagar S.Carleton 14.50 3
34 Tripp, Stig Trenton 16.29 2
Boys 100 Meter Dash JB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Asemota, Duan N-Dame(Ajax) 11.60 10
2 McLuckie, Bailiey Longfields-David 11.73 8
3 Richards, O'Shane N-Dame(Ajax) 11.88 6
4 Osaguona, Stephen N-Dame(Ajax) 11.98 4
5 Richardson, Deion Frontenac 12.28 2
6 Down, Allan Kingston 12.32 1
7 Croxall, Jackson T.I.S.S 12.43
8 George, Devonte Cardinal Newman 12.45
Boys 100 Meter Dash SB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Barker, Deion St. Marcellinus 11.28 10
2 Burns, Dylan T.I.S.S 11.62 8
3 Murphy, Michael St.John 11.66 6
4 Halliwell, Carson Bayridge 11.74 4
5 Piepers, Taha Carleton Pl. 11.78 2
6 Eking, Fyin Trinity 11.85 1
7 Baladad, Brandan Cardinal Newman 12.04
8 Amoah, Rui St. Marcellinus 12.43
Boys 100 Meter Dash MB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Kollie, Dorbor Longfields-David 11.81 10
2 Smith, Liam St.Mary(Brockvil 12.06 8
3 Blaskie, Brody Holy Cross 12.52 6
4 Hanzidiakou, Steven Carleton Pl. 12.60 4
5 Ebbers, Ryan St. Theresa 12.85 2
6 Gemmell, Scott T.I.S.S 12.99 1
7 Losier, Tyson Frontenac 13.01
8 Morrell, Cory T.I.S.S 13.40
Boys 200 Meter Dash SB
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Embury, Wade Sydenham 22.72 1 10
2 Plunkett, Jacob Arnprior 23.63 1 8
3 Broderick, Gabriel Cardinal Newman 23.64 2 6
4 Eking, Fyin Trinity 23.81 2 4
5 Batson, Alex Holy Cross 23.97 7 2
6 Hobbs, Ryan Frontenac 24.02 3 1
7 Peters, Hayden Sydenham 24.11 1
8 Vos, Tyler Quinte Secondary 24.14 1
9 Gunawardena, Sandeep S.Carleton 24.24 2
10 Halliwell, Carson Bayridge 24.25 2
11 Siegel, Jeremy Carleton Pl. 24.33 2
12 Baylis, Steve Carleton Pl. 24.43 1
13 Rothwell, Graydon Carleton Pl. 24.51 2
14 Cornelisse, Alex T.I.S.S 24.58 4
15 McCurdy, Alex Perth 24.74 3
16 Macklem, Evan Bayridge 25.03 5
17 Maracle, John St. Theresa 25.12 4
18 Gill, Nick Renfrew 25.17 3
19 Leblanc, Darien Holy Cross 25.21 7
20 Andreis, Andrew St. Marcellinus 25.24 4
21 Beukert, Dane Quinte Secondary 25.33 7
22 Jessome, Billy E.Northumber 25.44 5
23 Edirisinghe, Akhil Longfields-David 25.46 3
24 Nicks, Robert St. Marcellinus 25.49 5
25 Boyd, Mark Monarch Pk. 25.58 6
26 Closs, Garrett Smith Falls 25.71 5
27 Canie, Reilly Perth 25.73 5
28 Kiezun, Kevin Philip Pocock CS 25.97 1
29 Qayoumi, Mustafa Monarch Pk. 26.26 6
30 Bateman, Zach E.Northumber 26.34 6
31 Chevarie, Josh Holy Cross 26.47 7
32 Terpstra, Jordan St. Theresa 26.57 5
33 Fallis, Brent Ernestown 26.80 6
34 Reavie, David Brockville 27.06 6
35 Larson, Brandon Trenton 27.07 7
36 Leblanc, Nick Trenton 27.53 8
37 Callaerts, Elias Regiopolis 27.72 6
38 Wannamaker, Anthony Trenton 28.03 8
39 Rollings, Mike Carleton Pl. x28.07 3
40 Watters, Josh Lasalle 28.54 7
40 Cheng, Laurence Trinity 28.54 5
Boys 200 Meter Dash MB
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Smith, Liam St.Mary(Brockvil 23.95 1 10
2 Perrera, Dwayne N-Dame(Ajax) 25.88 1 8
3 Ebbers, Ryan St. Theresa 26.06 2 6
4 Best, Nicholas Holy Cross 26.11 4 4
5 Blaskie, Brody Holy Cross 26.21 4 2
6 Abrams, Casey St.Mary(Brockvil 26.22 1 1
7 White, Mauritzio St. Paul Seconda 26.38 1
8 Barink, Ethan E.Northumber 26.58 2
9 Stevenson, Connor T.I.S.S 26.82 2
10 Hawkins, Tyler Perth 26.86 3
11 Losier, Tyson Frontenac 26.88 3
12 Gemmell, Scott T.I.S.S 27.02 2
13 Gemmill, Ryley St.John 27.34 3
14 Griffith, Shemar R.S.McLaughl 27.36 4
15 Macmillan, Joshua St.Mary(Brockvil 27.46 1
16 KleinBoonschate, Walter N.Dundas 27.81 2
17 Chenier, Grant Holy Cross 27.89 5
18 Sim, Brayden E.Northumber 28.07 2
19 James, Adam T.I.S.S 28.15 1
20 Scaletta, Joel E.Northumber 28.22 3
21 McGonegal, Vincent Ernestown 29.01 3
22 Gilmour, Jeremy Centre Hastings 29.23 5
23 Abawi, Arman Monarch Pk. 40.10 4
Boys 200 Meter Dash JB
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Asemota, Duan N-Dame(Ajax) 23.94 1 10
2 Richards, O'Shane N-Dame(Ajax) 23.97 1 8
3 Redman, Douglas St. Marcellinus 24.39 1 6
4 Aubertin, Andrew Sydenham 24.98 4 4
5 Croxall, Jackson T.I.S.S 25.08 1 2
6 Down, Allan Kingston 25.18 1 1
7 George, Devonte Cardinal Newman 25.50 2
8 Miles, Thiessen Bayside 25.75 2
9 Attou, Lyes Swc Bulldogs 26.00 2
10 Churchill, Jordan Perth 26.20 3
11 Cooke, Colin S.Carleton 26.30 4
12 Dunkley, Devon Centre Hastings 26.62 4
13 Macklem, Austin Bayridge 26.66 3
14 Chen, Kevin Longfields-David 26.68 2
15 Scinocca, Will Monarch Pk. 26.85 3
16 Gliddon, Nic St. Theresa 27.02 2
17 Beattie, Harrison St.Mary(Brockvil 27.13 3
18 Zielinski, Tom Paul Dwyer 27.36 3
19 Fenlong, Jack Sydenham 27.67 4
20 Hodges, Philip Brockville 27.70 4
21 Chan, Nathaniel Monarch Pk. 27.83 4
22 Gallivan, Liam Paul Dwyer 27.91 3
23 Varcoe, Colton Frontenac 28.04 3
Boys 400 Meter Dash SB
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Embury, Wade Sydenham 49.30 1 10
2 Deeks, Robbie T.I.S.S 50.46 1 8
3 Trickey, Ben Sydenham 51.64 1 6
4 Weatherall, Evan Quinte Secondary 51.72 1 4
5 Broderick, Gabriel Cardinal Newman 52.27 1 1.5
5 Nicholas, Jamie Bayside 52.27 1 1.5
7 Glover, Jackson Carleton Pl. 52.64 1
8 Leeflang, Colin Perth 52.72 1
9 Dion, Garrett Swc Bulldogs 52.91 1
10 Galea, Ryan St. Marcellinus 53.57 2
11 Heaslip, Andrew Renfrew 54.29 2
12 Weatherup, Cole Cardinal Newman 54.45 2
13 Beukert, Dane Quinte Secondary 54.62 5
14 Hillis, Eamon Sydenham 54.70 2
15 Ridenour, Robert St. Thomas Aquin 54.85 2
16 Gill, Nick Renfrew 55.29 2
17 Edirisinghe, Akhil Longfields-David 55.34 3
18 Chung, Jordan St. Marcellinus 55.42 1
19 Bauer, John Paul Dwyer 55.49 2
20 Ackerman, Brandon Courtice S.S 55.67 2
21 Marshall, Brett St. Thomas Aquin 55.90 2
22 Lanzo, Jarret Holy Cross 55.96 5
23 Rhude, Jordon T.I.S.S 56.26 2
24 Boyd, Mark Monarch Pk. 57.51 3
25 Dwyer, Riley Carleton Pl. 57.87 3
26 Terpstra, Jordan St. Theresa 57.90 3
27 Bateman, Zach E.Northumber 58.21 5
28 Karwowski, JP Paul Dwyer 58.76 3
29 Kelly, Tyler Renfrew 59.02 3
30 Lamothe, Jeremie Theriault 59.31 3
31 Giroux, Josh Ernestown 1:00.09 4
32 Norton, Matt Trenton 1:01.59 5
33 Stanzel, Nathan Quinte Secondary 1:01.63 5
34 Rollings, Mike Carleton Pl. 1:02.04 3
35 Banks, Ryan Theriault 1:02.31 4
36 Timpson, Chris Ernestown 1:02.61 4
37 Tizard, Dylan Ernestown 1:02.62 4
38 Buczkowski, Nicholas Theriault 1:02.87 5
39 Nazareth, Daniel Paul Dwyer 1:04.50 4
Boys 400 Meter Dash MB
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 White, Justyn Paul Dwyer 55.76 1 10
2 Ferguson, Matt Perth 58.58 2 8
3 Nowakowski, Doni Perth 59.13 1 6
4 Watts, Sean St. Marcellinus 59.87 1 4
Boys 400 Meter Dash JB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Redman, Douglas St. Marcellinus 53.92 10
2 Miles, Thiessen Bayside 56.44 8
3 Thompson, Nathaniel Longfields-David 56.45 6
4 Attou, Lyes Swc Bulldogs 56.49 4
Boys 800 Meter Run SB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hutton, Chris Swc Bulldogs 1:54.78 10
2 Holden, Nick Quinte Secondary 1:55.67 8
3 Deeks, Robbie T.I.S.S 1:56.52 6
4 Laekeman, Taylor Swc Bulldogs 1:57.77 4
5 Trickey, Ben Sydenham 2:01.50 2
6 Weatherall, Evan Quinte Secondary 2:02.16 1
7 Griffith, Saed R.S.McLaughl 2:03.60
8 O'Neill, Nicolas St. Thomas Aquin 2:07.54
9 Altomare, Lucas St. Marcellinus 2:08.56
10 Bauer, John Paul Dwyer 2:08.89
11 Rhude, Jordon T.I.S.S 2:09.25
12 Karwowski, JP Paul Dwyer 2:09.57
13 Parsons, David Arnprior 2:09.91
14 Johnston, Matthew N-Dame(Ajax) 2:10.18
15 Jibb, Walker Trinity 2:10.43
16 Heaslip, Andrew Renfrew 2:10.87
17 Onion, Turner Smith Falls 2:10.98
18 Patterson, Neil St. Thomas Aquin 2:12.64
19 Roth, Shawn E.Northumber 2:13.28
20 Lamothe, Jeremie Theriault 2:13.62
21 Medhurst, Ryan St. Thomas Aquin 2:15.61
22 Sidhu, Chandan Trenton 2:17.37
23 Goulette, Logan Renfrew 2:18.18
24 Tasevski, Nik Trinity 2:21.07
25 Bennett, Connor Renfrew 2:21.39
26 Paas-Lang, Christian Monarch Pk. 2:21.75
27 Sidhu, Gurjant Trenton 2:22.52
28 Nazareth, Daniel Paul Dwyer 2:22.83
29 Baird, Jason Longfields-David 2:23.11
30 Buczkowski, Nicholas Theriault 2:24.80
31 Giroux, Josh Ernestown 2:26.29
32 MacDonald, Sandy Monarch Pk. 2:29.14
33 Tizard, Dylan Ernestown 2:30.76
34 Timpson, Chris Ernestown 2:33.11
35 Scott, Adam Monarch Pk. 2:50.26
36 Chan, Dominic Monarch Pk. x2:54.70
Boys 800 Meter Run JB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Cole, Keith Courtice S.S 2:01.26 10
2 Kaca, Michael Philip Pocock CS 2:05.52 8
3 Nebel, Andrew Swc Bulldogs 2:07.61 6
4 Rozon, Eric Swc Bulldogs 2:10.31 4
5 Lowing, Christopher N-Dame(Ajax) 2:10.67 2
6 Delage, Samuel Theriault 2:11.36 1
7 Nolan, Sheldon T.I.S.S 2:13.05
8 Burns, Cole Lasalle 2:14.16
9 Adams, Chris Sydenham 2:14.95
10 Li, Peter Swc Bulldogs 2:15.56
11 Fellows, Ben Trenton 2:16.41
12 Smith, Basil Monarch Pk. 2:16.79
13 McGregor, Jackson St. Thomas Aquin 2:17.23
14 Zangerl, Alan Renfrew 2:22.00
15 Doyle, Logan Sydenham 2:23.88
16 Dobbin, Charlie St. Paul Seconda 2:24.40
17 Minnie, Thomas Sydenham 2:26.40
18 Connolly, Evan St. Thomas Aquin 2:28.82
19 Thurler, Marc N.Dundas 2:29.79
20 Chan, Nathaniel Monarch Pk. 2:30.05
21 Bandy, Brad N.Hastings 2:30.39
22 Brennan, Justin St. Theresa 2:32.78
23 Moore, Morgan N.Hastings 2:36.77
Boys 800 Meter Run MB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Besselink, Jonathan Holy Cross 2:09.19 10
2 Lawless, Justin Swc Bulldogs 2:09.53 8
3 Workman, Ben Kingston 2:09.89 6
4 Kimmerer, Chris Holy Cross 2:10.21 4
5 White, Justyn Paul Dwyer 2:11.87 2
6 Coburn, Carlos T.I.S.S 2:16.12 1
7 Goodyear, Taylor E.Northumber 2:16.47
8 Martin, Austin Arnprior 2:17.11
9 Wilcox, Stuart R.S.McLaughl 2:17.98
10 Kruis, John T.I.S.S 2:18.31
11 Watts, Sean St. Marcellinus 2:18.79
12 Gaskin, Vinton R.S.McLaughl 2:19.21
13 Poirier, Jeric Theriault 2:20.22
14 Zechel, Maks Kingston 2:20.62
15 Schilke, Stephan Perth 2:23.25
16 Ripley, McKinley Renfrew 2:26.25
17 Larry, Jakob E.Northumber 2:27.13
18 Pawsey, Kaelan Kingston 2:28.44
19 Stasiw, Andrew Philip Pocock CS 2:36.72
20 Saunders, Ben S.Carleton 2:37.31
21 Anderson, Nicklaus Longfields-David 2:39.74
22 Lloyd, Rhodri Sydenham 2:44.45
23 Kostzewa, Mathew N-Dame(Ajax) 2:45.22
24 Bell, James Perth 2:55.82
25 Grigg, Jarrett Ernestown 3:04.14
26 Belanger, JP Loyalist 3:05.26
Boys 1500 Meter Run JB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Dobos, Isaac R.S.McLaughl 4:12.54 10
2 Ackerman, Nathan Courtice S.S 4:15.90 8
3 Cole, Keith Courtice S.S 4:19.71 6
4 Nebel, Andrew Swc Bulldogs 4:24.14 4
5 Kaca, Michael Philip Pocock CS 4:25.42 2
6 Bates, Kevin Regiopolis 4:29.42 1
7 Agnew, Sam Renfrew 4:31.18
8 Raby, Spencer Swc Bulldogs 4:32.61
9 Colwell, Declan T.I.S.S 4:33.39
10 Vachon, Nick E.Northumber 4:36.15
11 Ross, Corey N-Dame(Ajax) 4:36.55
12 Zavitski, Jon Courtice S.S 4:36.79
13 Adams, Chris Sydenham 4:38.65
14 Moser, Joey Sydenham 4:39.45
15 Brown, Jayson T.I.S.S 4:39.82
16 Delage, Samuel Theriault 4:40.18
17 Johnson, Zac Paul Dwyer 4:43.34
18 Rozon, Eric Swc Bulldogs 4:47.33
19 Schmidt, Jacob E.Northumber 4:47.96
20 McGregor, Jackson St. Thomas Aquin 4:48.12
21 Dysart, Robert S.Carleton 4:48.42
22 Lewis, Sean S.Carleton 4:48.74
23 Kim, Dean R.S.McLaughl 4:50.19
24 Gale, James Paul Dwyer 4:54.47
25 Quirk, Justin St. Paul Seconda 4:58.76
26 Dobbin, Charlie St. Paul Seconda 4:59.40
27 Servage, Nick T.I.S.S 5:01.08
28 Fellows, Ben Trenton 5:02.50
29 Carter, Brandon St. Paul Seconda 5:05.37
30 Zangerl, Alan Renfrew 5:05.38
31 Bandy, Brad N.Hastings 5:12.11
32 Oliver, Derek Perth 5:13.43
33 Connolly, Evan St. Thomas Aquin 5:14.71
34 Bloome, Sawyer St. Paul Seconda x5:17.04
35 Brennan, Justin St. Theresa 5:17.79
36 Smith, James Paul Dwyer 5:20.12
37 Chan, Nathaniel Monarch Pk. 5:20.61
38 Palmateer, Jacob Centre Hastings 5:28.09
Boys 1500 Meter Run SB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Coughler, Jeremy Port Hope High S 3:59.81 10
2 Bourget, Jeremy Theriault 4:05.51 8
3 Holden, Nick Quinte Secondary 4:08.00 6
4 Hutton, Chris Swc Bulldogs 4:10.20 4
5 Raymond, Paul Theriault 4:10.82 2
6 Moyer, Christopher N-Dame(Ajax) 4:12.89 1
7 Parsons, Scott Arnprior 4:14.09
8 Randall, Brenden Courtice S.S 4:15.48
9 Olesky, Riley Paul Dwyer 4:16.21
10 Parsons, David Arnprior 4:17.69
11 Griffith, Saed R.S.McLaughl 4:18.00
12 Laekeman, Taylor Swc Bulldogs 4:23.92
13 Belore, Nick Sydenham 4:25.70
14 Karwowski, Alex Paul Dwyer 4:27.96
15 Richards, Arye Paul Dwyer 4:28.39
16 O'Neill, Nicolas St. Thomas Aquin 4:32.36
17 Ritchie, Connor Theriault 4:36.63
18 Patterson, Neil St. Thomas Aquin 4:38.04
19 Jibb, Walker Trinity 4:39.38
20 Dagg, Riley E.Northumber 4:39.85
21 Agarwall, Apurv Philip Pocock CS 4:40.85
22 Hillis, Eamon Sydenham 4:41.54
23 Roth, Shawn E.Northumber 4:43.45
24 Eliot, Matt Frontenac 4:43.60
25 Carroll, Luke St.Mary(Brockvil 4:48.33
26 Medhurst, Ryan St. Thomas Aquin 4:49.38
27 Dickey, Jared N.Hastings 4:50.94
28 Chuang, Tyler St. Marcellinus 4:52.85
29 Li, Peter Swc Bulldogs 4:53.51
30 Dewar, Brayden S.Carleton 4:53.98
31 Bhateley, Nathan N.Hastings 4:54.25
32 Goulette, Logan Renfrew 4:54.66
33 Sidhu, Gurjant Trenton 4:57.62
34 Ereqi, Xhenis Philip Pocock CS 5:00.70
35 Sidhu, Chandan Trenton 5:03.97
36 Kelly, Tyler Renfrew 5:05.86
37 Tasevski, Nik Trinity 5:07.56
38 Bennett, Connor Renfrew 5:13.00
39 Helgason, Rick S.Carleton 5:22.83
40 Vibert-Adams, Warren Almonte 5:29.66
Boys 1500 Meter Run MB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Workman, Ben Kingston 4:22.70 10
2 Lattaye, Yousuf R.S.McLaughl 4:22.92 8
3 Brown-Lafoy, Cole R.S.McLaughl 4:27.91 6
4 Pettigrew, John Renfrew 4:31.59 4
5 Hassim, Cain Swc Bulldogs 4:32.82 2
6 Lawless, Justin Swc Bulldogs 4:36.18 1
7 Gaskin, Vinton R.S.McLaughl 4:41.75
8 Cauchi, Mitchell Paul Dwyer 4:42.91
9 Coburn, Carlos T.I.S.S 4:47.33
10 Retty, Teagan St.John 4:48.15
11 Wilcox, Stuart R.S.McLaughl x4:49.19
12 Quinton, Jake N.Dundas 4:53.75
13 Schilke, Stephan Perth 4:57.33
14 Thurston, Logan Trenton 5:00.00
15 Larry, Jakob E.Northumber 5:00.45
16 Kruis, John T.I.S.S 5:00.78
17 Rojas, Steven St. Marcellinus 5:01.36
18 Poirier, Jeric Theriault 5:04.27
19 Corona, Daniel St. Marcellinus 5:04.40
20 Wade, Tobin St.Mary(Brockvil 5:04.66
21 Schuster, Stephan S.Carleton 5:13.35
22 Ripley, McKinley Renfrew 5:17.11
23 Hansen, Eli Perth 5:17.95
24 Kostzewa, Mathew N-Dame(Ajax) 5:27.79
25 Lloyd, Rhodri Sydenham 5:33.01
26 Bernier, Jordan St.Mary(Brockvil 5:41.70
27 Dicaire, Riley Longfields-David 6:03.06
28 Tamming, Levi Longfields-David 6:04.46
29 Grigg, Jarrett Ernestown 6:27.09
Boys 3000 Meter Run MB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Lattaye, Yousuf R.S.McLaughl 9:28.82 10
2 Pettigrew, John Renfrew 9:30.28 8
3 Brown-Lafoy, Cole R.S.McLaughl 9:41.45 6
4 Meracek, Liam Bayside 9:47.13 4
5 Hassim, Cain Swc Bulldogs 9:49.83 2
6 Besselink, Jonathan Holy Cross 9:51.07 1
7 Blecher, Olli Trinity 10:02.30
8 Cauchi, Mitchell Paul Dwyer 10:07.45
9 Kimmerer, Chris Holy Cross 10:12.33
10 Coburn, Carlos T.I.S.S 10:27.91
11 Zechel, Maks Kingston 10:42.86
12 Rojas, Steven St. Marcellinus 10:52.62
13 Retty, Teagan St.John 10:54.28
14 Corona, Daniel St. Marcellinus 10:56.51
15 White, Chance E.Northumber 11:05.66
16 Breault, Nolan Holy Cross 11:21.70
17 Wade, Tobin St.Mary(Brockvil 11:31.98
18 Tamming, Levi Longfields-David 12:51.86
19 Dicaire, Riley Longfields-David 13:21.33
20 Walker, Kyle Frontenac 13:21.74
Boys 3000 Meter Run SB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Coughler, Jeremy Port Hope High S 8:31.89 10
2 Bourget, Jeremy Theriault 8:49.72 8
3 Cameron, Jacob Glengarry 8:54.68 6
4 Raymond, Paul Theriault 8:57.00 4
5 Olesky, Riley Paul Dwyer 8:57.63 2
6 Fournier, Daniel Theriault 9:06.18 1
7 Belore, Nick Sydenham 9:12.98
8 Wynands, Eric T.I.S.S 9:13.48
9 Dobos, Isaac R.S.McLaughl 9:13.88
10 Hetherington, Alan R.S.McLaughl 9:14.12
11 Moyer, Christopher N-Dame(Ajax) 9:17.57
12 Randall, Brenden Courtice S.S 9:19.14
13 Rodley, Garrett T.I.S.S 9:21.01
14 Doxtater, Adam Bayside 9:33.90
15 Karwowski, Alex Paul Dwyer 9:44.81
16 Bourque, Brandon Paul Dwyer 9:47.09
17 Ritchie, Connor Theriault x9:47.81
18 Jones, Zack Courtice S.S 9:53.05
19 Guy, Zachary Cardinal Newman 9:53.41
20 Moyer, Ross N-Dame(Ajax) 9:54.96
21 Eliot, Matt Frontenac 9:57.49
22 Paul, Devin St.Mary(Brockvil 9:59.32
23 Banks, Ryan Theriault x10:00.26
24 Henderson, Luke St.Mary(Brockvil 10:03.66
25 Carroll, Luke St.Mary(Brockvil 10:29.13
26 Chuang, Tyler St. Marcellinus 10:37.37
27 Dorion, Gabriel Paul Dwyer x10:46.10
28 Ortiz-Gutierrez, Sergio Regiopolis 12:50.54
Boys 3000 Meter Run JB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Ackerman, Nathan Courtice S.S 9:04.41 10
2 Colwell, Declan T.I.S.S 9:46.12 8
3 Raby, Spencer Swc Bulldogs 9:49.18 6
4 Zavitski, Jon Courtice S.S 9:49.92 4
5 Bates, Kevin Regiopolis 9:58.52 2
6 Vachon, Nick E.Northumber 10:01.99 1
7 Cormier, Matthew Swc Bulldogs 10:03.12
8 Agnew, Sam Renfrew 10:12.05
9 Johnson, Zac Paul Dwyer 10:14.07
10 Moser, Joey Sydenham 10:15.19
11 Gunn, Avery Glengarry 10:37.13
12 Kim, Dean R.S.McLaughl 10:39.35
13 Schmidt, Jacob E.Northumber 10:48.71
14 Gale, James Paul Dwyer 10:52.21
15 Doyle, Logan Sydenham 10:52.56
16 Carter, Brandon St. Paul Seconda 10:58.45
17 Quirk, Justin St. Paul Seconda 10:58.97
18 Oliver, Derek Perth 11:01.10
19 Bloome, Sawyer St. Paul Seconda 11:46.58
Boys 100 Meter Hurdles 2'9" height
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Toman, Nathan Arnprior 14.94 1 10
2 Aubertin, Andrew Sydenham 15.87 2 8
3 McCarthy, Kristian St. Marcellinus 16.12 1 6
4 Osaguona, Stephen N-Dame(Ajax) 17.95 1 4
5 Campbell, Mac Bayridge 18.82 2 2
6 McMann, Thomas Arnprior 18.92 2 1
Boys 100 Meter Hurdles 2'9" height
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Doyle, Max Perth 16.41 2 10
2 Ruddy, Willy Arnprior 16.64 1 8
3 Hillis, Liam Sydenham 16.79 1 6
4 Flegal, Brody Arnprior 17.35 1 4
5 Dibbits, Quin E.Northumber 17.60 2 2
6 Cafley, Taylor Perth 17.74 2 1
7 Kennelly, Cailum St. Theresa 17.97 2
8 Kim, Andy E.Northumber 18.57 1
9 Belej, James E.Northumber 18.68 1
Boys 110 Meter Hurdles 3'0" height
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Plunkett, Jacob Arnprior 15.69 1 10
2 Cameron, Justin Arnprior 16.41 2 8
3 Stowe, Symon Almonte 16.54 1 6
4 Paul, Devin St.Mary(Brockvil 16.59 1 4
5 Harper, Ryan T.I.S.S 16.71 1 2
6 Lackey, Scott Carleton Pl. 16.73 1 1
7 Reade, Trevor Holy Cross 16.80 2
8 Peters, Hayden Sydenham 16.88 2
9 Reavie, David Brockville 18.89 2
10 Bergeron, Zacharie L'Heritage 19.23 1
11 McCallun, Alex Holy Cross 19.76 2
12 Carasco-Fraser, Malachi N-Dame(Ajax) 20.85 2
Boys 300 Meter Hurdles 2'9" height
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Toman, Nathan Arnprior 41.28 1 10
2 Fray, Leugen Trenton 45.28 1 8
3 Campbell, Mac Bayridge 45.65 1 6
4 Poirier, Tyler Arnprior 45.82 2 4
5 Smith, Basil Monarch Pk. 47.13 2 2
6 McCarthy, Kristian St. Marcellinus 47.39 1 1
7 Lowing, Christopher N-Dame(Ajax) 48.23 1
8 Kellerman-Thompson, Just Regiopolis 48.44 2
9 Murray, Curtis St. Theresa 53.02 2
9 McMann, Thomas Arnprior 53.02 1
11 Tripp, Stig Trenton 1:02.52 2
Boys 300 Meter Hurdles 2'9" height
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Ruddy, Willy Arnprior 45.68 1 10
2 Belej, James E.Northumber 46.16 1 8
3 Flegal, Brody Arnprior 47.38 1 6
4 Dibbits, Quin E.Northumber 49.13 1 4
5 Cafley, Taylor Perth 49.47 1 2
6 James, Adam T.I.S.S 49.71 1 1
7 Perrera, Dwayne N-Dame(Ajax) 51.55 2
8 McCausland, Chad S.Carleton 52.49 2
9 Scaletta, Joel E.Northumber 53.10 2
10 Zanchetta, Wade T.I.S.S 56.51 2
Boys 400 Meter Hurdles 3'0"" height
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Cameron, Justin Arnprior 56.73 1 10
2 Stowe, Symon Almonte 57.28 1 8
3 Harper, Ryan T.I.S.S 59.38 1 6
4 Boyd, Mark Monarch Pk. 1:03.06 1 4
5 Addison, John Frontenac 1:04.19 1 2
6 Paas-Lang, Christian Monarch Pk. 1:05.02 1 1
7 Beukert, Dane Quinte Secondary 1:06.43 2
8 Reavie, David Brockville 1:09.86 2
9 Chan, Dominic Monarch Pk. 1:11.47 2
-- Heron, Matt Trenton DQ 2
Boys 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Coughler, Jeremy Port Hope High S 6:04.17 10
2 Rodley, Garrett T.I.S.S 6:20.37 8
3 Cameron, Jacob Glengarry 6:24.53 6
4 Fournier, Daniel Theriault 6:30.95 4
5 Moyer, Ross N-Dame(Ajax) 6:36.53 2
6 Randall, Brenden Courtice S.S 6:49.83 1
7 Wynands, Eric T.I.S.S 6:53.14
8 Bourque, Brandon Paul Dwyer 7:02.35
9 Richards, Arye Paul Dwyer 7:02.68
10 Reinhardt, Mackenzie N.Hastings 7:09.93
11 Guy, Zachary Cardinal Newman 7:11.03
12 Gunn, Avery Glengarry 7:12.87
13 Cormier, Matthew Swc Bulldogs 7:15.84
14 Blecher, Olli Trinity 7:19.68
15 Zechel, Maks Kingston 7:20.22
16 Dagg, Riley E.Northumber 7:28.82
17 Ross, Corey N-Dame(Ajax) 7:30.95
18 Agarwall, Apurv Philip Pocock CS 7:33.09
19 Waltner, Chris Holy Cross 7:37.07
20 Pawsey, Kaelan Kingston 7:48.28
21 Dorion, Gabriel Paul Dwyer 7:52.29
22 Ereqi, Xhenis Philip Pocock CS 8:01.93
23 Burns, Bruce Lasalle 8:31.01
24 Palmateer, Jacob Centre Hastings 8:58.88
25 Bhateley, Nathan N.Hastings 8:59.20
26 Fedora, Alex Kingston 9:15.04
Boys 4x100 Meter Relay SB
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Carleton Place 44.71 1 10
2 St. Marcellinus 45.06 1 8
3 Sydenham H.S. 45.48 2 6
4 Thousand Is. S.S. 45.96 1 4
5 Holy Cross S.S. 46.67 3 2
6 Bayridge S.S. 47.44 3 1
7 St. Theresa C.H.S. 48.46 3
8 Holy Cross S.S. 'B' x48.88 3
9 Renfrew C.I. 48.98 2
10 South Carleton H.S. 49.75 2
11 Monarch Park C.I. 49.82 1
12 Trenton H.S. 'B' 51.26 3
-- East Northumberland S.S. DQ 1
-- Port Hope High School DQ 2
Boys 4x100 Meter Relay JB
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Notre Dame Catholic S.S.(Ajax) 45.96 2 10
2 Longfields-Davidson Heights SS 47.36 2 8
3 Thousand Is. S.S. 49.44 1 6
4 Sydenham H.S. 49.46 2 4
5 Perth D.C.I. 51.31 1 2
6 St. Theresa C.H.S. 51.40 1 1
7 Trenton H.S. 53.47 2
-- East Northumberland S.S. DQ 1
-- Monarch Park C.I. DQ 1
Boys 4x100 Meter Relay MB
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 St. Mary C.H.S.(Brockville) 48.25 10
2 East Northumberland S.S. 49.92 8
3 Perth D.C.I. 50.35 5
3 Thousand Is. S.S. 50.35 5
5 Holy Cross S.S. 50.88 2
6 Renfrew C.I. 51.34 1
7 East Northumberland S.S. 'B' x54.03
-- Longfields-Davidson Heights SS DQ
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Thousand Is. S.S. 3:28.42 1 10
2 Sydenham H.S. 3:30.76 2 8
3 Sir Winston Churchill 3:31.52 1 6
4 St. Thomas Aquinas Css 3:39.95 2 4
5 Carleton Place 3:42.69 2 2
6 Renfrew C.I. 3:45.61 2 1
7 Notre Dame Catholic S.S.(Ajax) 3:46.26 1
8 Trenton H.S. 3:48.55 2
9 St. Marcellinus 3:52.49 1
10 Holy Cross S.S. 3:53.92 2
11 Thousand Is. S.S. 'C' x3:58.32 2
12 East Northumberland S.S. 'B' 3:59.46 1
13 Perth D.C.I. 4:00.53 2
14 Monarch Park C.I. 4:02.38 1
15 East Northumberland S.S. x4:07.34 1
16 Paul Dwyer C.H.S. 4:17.26 2
Boys High Jump MB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Selleck, Payden T.I.S.S 1.65m 8
1 Gilbert, Nic T.I.S.S 1.65m 8
1 Bedecki, Steven St.Mary(Brockvil 1.65m 8
4 Nowakowski, Doni Perth 1.60m 3
4 Shittu, Abdullah Longfields-David 1.60m 3
6 Barber, Carson Renfrew 1.55m .333333
6 McIver, Zach Kingston 1.55m .333333
6 Elliott, Keegan T.I.S.S 1.55m .333333
9 Macmillan, Joshua St.Mary(Brockvil 1.50m
9 Hughes, John Paul Dwyer 1.50m
11 Taugher, Connor T.I.S.S x1.45m
11 Cafley, Taylor Perth 1.45m
11 KleinBoonschate, Walter N.Dundas 1.45m
11 Hart, Jesse St.Mary(Brockvil 1.45m
-- Scaletta, Joel E.Northumber NH
-- Sim, Brayden E.Northumber NH
-- Booth, Logan Centre Hastings NH
-- Doumont, Adam Paul Dwyer NH
-- Scherf, Nicholas Paul Dwyer NH
-- McCausland, Chad S.Carleton NH
Boys High Jump SB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Murphy, Brayden St.John 1.92m 10
2 Broeders, Anthony Regiopolis J1.92m 8
3 Purcell, Pat St.Mary(Brockvil 1.80m 6
4 Smith, Shane Peci 1.70m 4
5 Reid, Brad Peci J1.70m 2
6 Comrie, Alex N.Hastings 1.60m 0.5
6 Laforest, Justin Almonte 1.60m 0.5
8 Dearborn, Jay Sydenham 1.55m
-- Ko, Charles Philip Pocock CS FAIL
Boys High Jump JB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Fray, Leugen Trenton 1.94m 10
2 Macklem, Austin Bayridge 1.60m 6
2 Kippax, Tom T.I.S.S 1.60m 6
2 Blair, Fraser Brockville 1.60m 6
5 La, Andy St. Marcellinus 1.55m 1.5
5 Duncan, Lambert Regiopolis 1.55m 1.5
-- Coney, Jack Monarch Pk. NH
-- Nolan, Isaac Monarch Pk. NH
Boys Pole Vault OB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Zanchetta, Cole T.I.S.S 3.65m 10
2 Lecky, William Char-Lan 3.50m 8
3 Rothwell, Graydon Carleton Pl. 3.35m 6
4 Dwyer, Riley Carleton Pl. 3.20m 4
5 Flynn, Matt St. Thomas Aquin J3.20m 2
6 McNaughton, Duncan Carleton Pl. J3.20m 1
7 Johns, Jacob Carleton Pl. J3.20m
8 MacDougall, Lawson Char-Lan J3.20m
9 Redman, Spencer Almonte 3.00m
10 McIntyre, Ben T.I.S.S J3.00m
11 Kuipers, Edwin Char-Lan J3.00m
12 Hoerdt, Stefan Carleton Pl. 2.80m
13 Madigan, Nathan T.I.S.S 2.60m
14 Roddick, Jamie T.I.S.S J2.60m
-- Chuang, Tyler St. Marcellinus NH
Boys Pole Vault MB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Caskenette, Chad T.I.S.S 2.92m 10
2 Elliott, Keegan T.I.S.S 2.75m 8
3 Dolan, John Arnprior 2.60m 5
3 Findlay, Connor N.Dundas 2.60m 5
-- Taugher, Connor T.I.S.S NH
-- Fedora, Alex Kingston NH
-- McIver, Zach Kingston NH
Boys Pole Vault JB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Cowan, Eric T.I.S.S 3.50m 10
2 Trumper, Daniel N.Dundas 3.05m 8
3 McNaughton, Jamie Carleton Pl. 2.75m 6
4 Odetoyinbo, Chris St. Marcellinus 2.45m 3
4 La, Andy St. Marcellinus 2.45m 3
Boys Long Jump MB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Major, Kyle S.Carleton 5.68m 10
2 Kim, Andy E.Northumber 5.65m 8
3 Cross, Ben Frontenac 5.59m 6
4 Bedecki, Steven St.Mary(Brockvil 5.48m 4
5 Ebbers, Ryan St. Theresa 5.24m 1.5
5 Barink, Ethan E.Northumber 5.24m 1.5
7 Gemmell, Scott T.I.S.S 5.23m
8 Baehre, David N.Hastings 5.09m
9 Selleck, Payden T.I.S.S 4.92m
10 Raymond, Brayden Holy Cross 4.89m
11 Kadlec, Phil Renfrew 4.87m
12 Barber, Carson Renfrew 4.81m
13 White, Justyn Paul Dwyer 4.78m
14 McCausland, Chad S.Carleton 4.69m
15 McGonegal, Vincent Ernestown 4.67m
16 Ghazal, Mohamed Philip Pocock CS 4.62m
17 Gorr, Andrew S.Carleton 4.56m
18 Poirier, Jeric Theriault 4.46m
Boys Long Jump JB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Asemota, Duan N-Dame(Ajax) 5.58m 10
2 Thero, Josh Renfrew 5.48m 8
3 Azucena, Ivan St. Marcellinus 5.35m 6
4 Richards, O'Shane N-Dame(Ajax) 5.18m 4
5 Poirier, Tyler Arnprior 5.09m 2
-- Gurnsey, Jake Holy Cross FOUL
Boys Long Jump SB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Broeders, Anthony Regiopolis 6.67m 10
2 Paul, Devin St.Mary(Brockvil 6.46m 8
3 Burns, Dylan T.I.S.S 6.35m 6
4 Qayoumi, Mustafa Monarch Pk. 6.22m 4
5 Barker, Deion St. Marcellinus 6.20m 2
6 Dion, Garrett Swc Bulldogs 6.15m 1
7 Hobbs, Ryan Frontenac 5.97m
8 Glover, Jackson Carleton Pl. 5.80m
9 Reid, Brad Peci 5.55m
10 Redman, Spencer Almonte 5.43m
11 Leroux, Keegan Holy Cross 5.30m
12 Winn, Luke Port Hope High S 5.23m
13 Smith, Shane Peci 5.20m
14 Comrie, Alex N.Hastings 5.14m
15 Jessome, Billy E.Northumber 5.03m
16 Veley, Jake Sydenham 4.96m
17 Laforest, Justin Almonte 4.80m
18 Ko, Charles Philip Pocock CS 4.79m
19 Fauvel, Philippe Sydenham 4.78m
20 Wannamaker, Anthony Trenton 4.71m
21 Everson, Tyler Port Hope High S 4.61m
22 Field, Josh E.Northumber 4.60m
23 Aoumer, Sofiane St. Marcellinus 4.27m
24 Vang, Victor St. Marcellinus 4.05m
25 Stables, William Sydenham 3.77m
26 Henderson, Alex Ernestown 3.35m
-- Alley, Mike Trenton ND
-- Girdler, Mike Port Hope High S ND
-- Ashby, Tim N.Dundas ND
Boys Triple Jump JB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Fray, Leugen Trenton 13.15m 10
2 Thompson, Nathaniel Longfields-David 12.68m 8
3 Gurnsey, Jake Holy Cross 11.38m 6
4 Thero, Josh Renfrew 11.16m 4
5 Erkan, Casey Ernestown 10.94m 2
6 Hoang, Harold Philip Pocock CS 10.64m 1
7 Veri, Justin Loyalist 10.59m
8 Azucena, Ivan St. Marcellinus 10.36m
9 Rea, Calvin Loyalist 10.34m
10 Poirier, Tyler Arnprior 10.30m
11 Craftchick, Cole Centre Hastings 10.16m
12 Prutulka, Keith Frontenac 10.01m
13 Charlton, Josh T.I.S.S 9.91m
14 Abdul, Ali Centre Hastings 9.74m
15 White-Brown, Buddy Almonte 9.63m
16 Nolan, Isaac Monarch Pk. 8.65m
-- Ball, Brennan Ernestown FOUL
Boys Triple Jump MB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Kim, Andy E.Northumber 11.83m 10
2 Cross, Ben Frontenac 11.64m 8
3 Baehre, David N.Hastings 11.49m 6
4 Selleck, Payden T.I.S.S 11.00m 4
5 Morrell, Cory T.I.S.S 10.92m 2
6 Beech, Nate Lasalle 10.87m 1
7 Raymond, Brayden Holy Cross 10.81m
8 James, Adam T.I.S.S 10.66m
9 Hawkins, Tyler Perth 10.50m
10 Kadlec, Phil Renfrew 10.47m
11 Dibbits, Quin E.Northumber 10.40m
12 Barber, Carson Renfrew 10.18m
13 Gilbert, Nic T.I.S.S 10.08m
Boys Triple Jump SB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Cornelisse, Alex T.I.S.S 13.07m 10
2 Qayoumi, Mustafa Monarch Pk. 12.93m 8
3 Ashby, Tim N.Dundas 12.26m 6
4 Paul, Devin St.Mary(Brockvil 12.01m 4
5 Everson, Tyler Port Hope High S 11.52m 2
6 Fox, Ryan Regiopolis 11.45m 1
7 Girdler, Mike Port Hope High S 11.33m
8 Fallis, Brent Ernestown 11.28m
9 Veley, Jake Sydenham 10.61m
10 Redman, Spencer Almonte 10.48m
11 Laforest, Justin Almonte 10.39m
12 Comrie, Alex N.Hastings 10.34m
13 Henderson, Alex Ernestown 9.93m
14 Brown, Jordan Port Hope High S 9.72m
15 Wannamaker, Anthony Trenton 8.87m
Boys Shot Put 12 lb. JB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Prophet, Brandon St.Mary(Brockvil 15.31m 10
2 Wargala, Ben St. Paul Seconda 14.09m 8
3 Kenney, Troy Holy Cross 13.87m 6
4 Dubeau, Michel Holy Cross 13.48m 4
5 DiVona, Frankie St. Paul Seconda 12.72m 2
6 Atkin, Tom E.Northumber 12.29m 1
7 Ciuffreda, Dustyn Philip Pocock CS 12.06m
8 Deutscher, Gavin Almonte 11.71m
9 Zamora, Jonathan Philip Pocock CS 11.57m
10 Korol, Dmytol St. Paul Seconda 10.60m
11 Turenko, Nicholas Philip Pocock CS 10.29m
12 Sparks, Chris Frontenac 10.23m
13 Sears, Wyatt N.Hastings 9.57m
14 Pitre, Sean Monarch Pk. 8.45m
Boys Shot Put 12 lb.SB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Deslauriers, Brandon Lasalle 17.58m 10
2 Polinski, Daniel Philip Pocock CS 17.12m 8
3 Corney, Trent T.I.S.S 15.27m 6
4 Blanchard, Dustin T.I.S.S 13.61m 4
5 Illingworth, James Almonte 13.37m 2
6 Campbell, Jesse Carleton Pl. 13.07m 1
7 Darrah, Mark T.I.S.S 12.86m
8 Rose, Logan Sydenham 12.72m
9 Donnelly, Tyler Centre Hastings 12.37m
10 Palkowski, Mathew St. Paul Seconda 12.34m
11 Cathcart, Kyle T.I.S.S x12.33m
12 Timmons, Jonathan St. Marcellinus 11.28m
13 Thompson, Karvall St. Marcellinus 10.93m
14 Crain, Mitchell Perth 10.57m
15 Chaban, Bogdan Philip Pocock CS 10.48m
16 Winn, Luke Port Hope High S 10.38m
17 Lappan, Jordan Kingston 10.13m
18 Windsor, Matt E.Northumber 9.60m
19 Franks, Jordan Centre Hastings 8.67m
20 Hrona, Alex Philip Pocock CS 8.00m
21 Jensen, Cody Kingston 7.84m
Boys Shot Put 4 kg. MB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Dupuis, Pat Perth 12.87m 10
2 Easton, Jordon N.Hastings 12.56m 8
3 Kennelly, Cailum St. Theresa 12.51m 6
4 White, Nathan T.I.S.S 12.15m 4
5 Mogorean, Alex Monarch Pk. 11.92m 2
6 Bergsma, Jordan Arnprior 11.25m 1
7 Doyle, Max Perth 11.00m
Boys Discus Throw 1.6 kg. SB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Deslauriers, Brandon Lasalle 57.55m 10
2 Polinski, Daniel Philip Pocock CS 52.54m 8
3 Campbell, Jesse Carleton Pl. 46.54m 6
4 Illingworth, James Almonte 45.90m 4
5 Donnelly, Tyler Centre Hastings 41.15m 2
6 Cholko, Jakub Philip Pocock CS 36.61m 1
7 Rose, Logan Sydenham 33.56m
8 Timmons, Jonathan St. Marcellinus 33.23m
9 Chaban, Bogdan Philip Pocock CS 30.66m
10 Metzger, Greg N.Hastings 30.25m
11 Rollings, Mike Carleton Pl. 29.90m
12 Kiezun, Kevin Philip Pocock CS x28.84m
13 Cathcart, Kyle T.I.S.S 27.00m
14 Lindup, Josh Port Hope High S 26.23m
15 Blanchard, Dustin T.I.S.S 26.05m
16 Jensen, Cody Kingston 23.05m
17 Thibault, Oliver L'Heritage 22.53m
18 Houle, Dawson Carleton Pl. 22.52m
19 Lappan, Jordan Kingston 20.15m
20 Windsor, Matt E.Northumber 19.34m
21 Franks, Jordan Centre Hastings 18.90m
22 MacDonald, Sandy Monarch Pk. 17.93m
23 Nicholls, James Port Hope High S 17.85m
24 Tilley, Kyle E.Northumber 17.30m
-- Storms, Alex N-Dame(Ajax) FOUL
-- Larose, Matt Almonte FOUL
-- Corney, Trent T.I.S.S FOUL
-- Green, Kyle Quinte Secondary FOUL
-- Hiratsuka, Masaki Quinte Secondary FOUL
-- Thompson, Brycen Quinte Secondary FOUL
-- McLeese, Cody Renfrew FOUL
-- Crain, Mitchell Perth FOUL
-- McDougall, Chandler Frontenac FOUL
Boys Discus Throw 1 kg. JB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Rollings, Matthew Carleton Pl. 46.03m 10
2 Cholette, Kris T.I.S.S 45.34m 8
3 Deutscher, Gavin Almonte 41.83m 6
4 Marinez, Alex St. Marcellinus 39.96m 4
5 Prophet, Brandon St.Mary(Brockvil 39.90m 2
6 McNaughton, Jamie Carleton Pl. 39.50m 1
7 Turenko, Nicholas Philip Pocock CS 38.83m
8 Zamora, Jonathan Philip Pocock CS 38.23m
9 Fairholm, Charlie Sydenham 35.53m
10 Kenney, Troy Holy Cross 32.84m
11 Craftchick, Cole Centre Hastings 32.40m
11 Sears, Wyatt N.Hastings 32.40m
13 Wargala, Ben St. Paul Seconda 31.99m
14 Cochrane, Sean Philip Pocock CS 31.75m
15 Sparks, Chris Frontenac 29.95m
16 Dubeau, Michel Holy Cross 26.52m
17 Moore, Morgan N.Hastings 26.37m
18 Macdougall, Jared St.Mary(Brockvil 25.64m
19 Lappan, Mark Kingston 25.40m
20 Pitre, Sean Monarch Pk. 24.27m
21 Whyte, Andrew N.Hastings 23.80m
22 Freeman, Carson N.Hastings x21.30m
23 DiVona, Frankie St. Paul Seconda 21.14m
24 Wood, Khayman Sydenham 16.44m
-- McNulty, Logan Arnprior FOUL
-- Phillips, Ryan Renfrew FOUL
-- Gammon, Evan Carleton Pl. FOUL
-- Korol, Dmytol St. Paul Seconda FOUL
-- Alvarez-Molina, Daniel St. Theresa FOUL
-- White-Brown, Buddy Almonte FOUL
Boys Discus Throw 1.6 kg. MB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Kadlec, Phil Renfrew 34.50m 10
2 Boniface, Joey Almonte 32.36m 8
3 Pierce, Auston Renfrew 32.01m 6
4 Smith, Tom T.I.S.S 31.97m 4
5 Biskys, Matt Philip Pocock CS 31.56m 2
6 Caya, Zacharie L'Heritage 31.16m 1
7 Mogorean, Alex Monarch Pk. 29.64m
8 Abrams, Casey St.Mary(Brockvil 27.83m
9 Guirandi, Denzel St.Mary(Brockvil 25.65m
10 Bergsma, Jordan Arnprior 25.60m
11 White, Nathan T.I.S.S 24.96m
12 Doumont, Adam Paul Dwyer 24.88m
13 Easton, Jordon N.Hastings 24.19m
14 Logan, Brad E.Northumber 23.85m
15 Erkan, Aidan Ernestown 22.93m
16 Zanchetta, Wade T.I.S.S 21.76m
17 Thibault, Alexis L'Heritage 20.51m
18 Martin, Myson Paul Dwyer 18.78m
19 Le, Adam Renfrew 18.12m
-- Cathcart, Cole T.I.S.S FOUL
-- Whaley, Noah E.Northumber FOUL
-- Church, Matthew Almonte FOUL
Boys Javelin Throw 600 gm. JB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Wargala, Mark St. Paul Seconda 48.36m 10
2 Atkin, Tom E.Northumber 47.55m 8
3 McNulty, Logan Arnprior 46.16m 6
4 Thero, Josh Renfrew 45.43m 4
5 Sparks, Chris Frontenac 40.22m 2
6 Cholette, Kris T.I.S.S 39.07m 1
7 Fleugal, Cameron Quinte Secondary 38.70m
8 Kennedy, Jesse T.I.S.S 38.62m
9 Korotki, Tyler E.Northumber 38.15m
10 Kenney, Troy Holy Cross 38.09m
11 Sears, Wyatt N.Hastings 37.70m
12 Banford, Mitch T.I.S.S 37.32m
13 Zamora, Jonathan Philip Pocock CS 34.22m
-- Dubeau, Michel Holy Cross FOUL
-- Whyte, Andrew N.Hastings FOUL
-- Tripp, Stig Trenton FOUL
-- Ciuffreda, Dustyn Philip Pocock CS FOUL
-- Wood, Khayman Sydenham FOUL
Boys Javelin Throw 800 gm. SB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Corney, Trent T.I.S.S 60.13m 10
2 Duffy, Brett T.I.S.S 50.18m 8
3 Sloat, Russell T.I.S.S 47.68m 6
4 Dearborn, Jay Sydenham 45.76m 4
5 Donnelly, Tyler Centre Hastings 42.89m 2
6 Addison, John Frontenac 42.43m 1
7 Stowe, Symon Almonte 40.91m
8 Blanchard, Dustin T.I.S.S x40.27m
9 Vibert-Adams, Warren Almonte 39.49m
10 Polinski, Daniel Philip Pocock CS 36.40m
11 Dickey, Jared N.Hastings 35.76m
12 Vang, Victor St. Marcellinus 34.22m
13 Karwowski, JP Paul Dwyer 33.43m
14 Storms, Alex N-Dame(Ajax) 32.86m
15 Bergeron, Zacharie L'Heritage 32.60m
16 Johns, Jacob Carleton Pl. 32.27m
17 MacDonald, Sandy Monarch Pk. 27.75m
18 Norton, Matt Trenton 27.36m
19 Lindup, Josh Port Hope High S 26.97m
20 Franks, Jordan Centre Hastings 26.53m
21 Rockburn, Connor S.Carleton 24.77m
22 Nicholls, James Port Hope High S 23.30m
23 Chaban, Bogdan Philip Pocock CS 22.25m
-- Thibault, Oliver L'Heritage FOUL
-- Gencarelli, Mike Holy Cross FOUL
-- Cholko, Jakub Philip Pocock CS FOUL
Boys Javelin Throw 600 gm. MB
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Cross, Ben Frontenac 44.71m 10
2 Cathcart, Cole T.I.S.S 41.30m 8
3 Gilbert, Nic T.I.S.S 39.67m 6
4 Major, Kyle S.Carleton 39.27m 4
5 Mogorean, Alex Monarch Pk. 38.59m 2
6 Bergsma, Jordan Arnprior 32.23m 1
7 Hansen, Eli Perth 32.21m
8 Sim, Brayden E.Northumber 30.29m
9 Guillot, Noah Carleton Pl. 29.85m
10 Larocque, Dylan T.I.S.S 28.68m
10 Boniface, Joey Almonte 28.68m
12 Preston, Bryce Frontenac 28.21m
13 Smith, Tom T.I.S.S x28.11m
14 Hughes, John Paul Dwyer 27.85m
15 Ford, Kyle Carleton Pl. 27.59m
16 Easton, Jordon N.Hastings 27.51m
17 Erkan, Aidan Ernestown 26.93m
18 Drezin, Michael T.I.S.S x26.31m
19 Zanchetta, Wade T.I.S.S x24.89m
20 Church, Matthew Almonte 24.67m
21 Biskys, Matt Philip Pocock CS 23.88m
22 Beech, Nate Lasalle 18.04m
23 Tan, Jamie Frontenac 16.40m
Women - Team Rankings - 48 Events Scored
===============================================================================
1) Thousand Is. S.S. 224.50 2) Almonte D.H.S. 126.50
3) Sydenham H.S. 111 4) East Northumberland S.S. 71.50
5) Holy Cross S.S. 61 6) Frontenac S.S. 55
7) Bayside S.S. 50 8) Loyalist C.V.I. 46
9) St. Theresa C.H.S. 45 9) Paul Dwyer C.H.S. 45
11) E.S. L'Heritage 38 12) Renfrew C.I. 37
12) Longfields-Davidson Height 37 14) Trinity College School 34
15) Perth D.C.I. 31 15) Notre Dame Catholic S.S.( 31
17) Lasalle S.S. 30.50 18) Ernestown S.S. 29
19) Carleton Place 28 20) Courtice S.S. 26
20) Trenton H.S. 26 20) Philip Pocock CSS 26
23) Monarch Park C.I. 23 23) St. Marcellinus 23
25) Regiopolis-Notre-Dame 21 26) South Grenville D.H.S. 19
27) R.S. McLaughin C.V.I. 18 28) Cardinal Newman 17
28) St. Mary C.H.S.(Brockville 17 30) St. Thomas Aquinas CSS 16
30) Arnprior D.H.S. 16 32) Kingston C.V.I. 14.50
33) Centre Hastings Secondary 10 33) South Carleton H.S. 10
35) Brockville C.I. 9 36) Fellowes H.S. 8
36) North Dundas D.H.S. 8 36) Theriault 8
36) Sir Winston Churchill 8 40) Glengarry D.H.S. 6
40) Smith Falls D.C.I. 6 42) Centennial S.S. (Bellevil 4
42) Port Hope High School 4 44) Prince Edward CI 3
45) Char-Lan D.H.S. 1.50 46) St. John C.H.S. 1
Men - Team Rankings - 50 Events Scored
===============================================================================
1) Thousand Is. S.S. 223.33 2) Arnprior D.H.S. 104
3) Notre Dame Catholic S.S.(A 79 4) St. Mary C.H.S.(Brockvill 75
5) Sydenham H.S. 68 6) St. Marcellinus 64.50
7) Sir Winston Churchill 62 8) Carleton Place 54
9) East Northumberland S.S. 51.50 10) Holy Cross S.S. 49
11) Perth D.C.I. 47 12) Renfrew C.I. 46.33
13) Longfields-Davidson Height 43 14) R.S. McLaughin C.V.I. 40
15) Courtice S.S. 39 16) Almonte D.H.S. 34.50
17) Port Hope High School 32 17) Frontenac S.S. 32
19) Philip Pocock CSS 30 20) Theriault 28
20) Trenton H.S. 28 22) Regiopolis-Notre-Dame 23.50
23) Monarch Park C.I. 23 24) Lasalle S.S. 21
25) St. Paul Secondary 20 26) North Dundas D.H.S. 19
26) Bayridge S.S. 19 26) Quinte Secondary School 19
29) Kingston C.V.I. 18.33 30) St. Theresa C.H.S. 16.50
31) St. John C.H.S. 16 32) North Hastings H.S. 14.50
33) Paul Dwyer C.H.S. 14 33) South Carleton H.S. 14
35) Bayside S.S. 13.50 36) Glengarry D.H.S. 12
37) Char-Lan D.H.S. 8 38) Cardinal Newman 7.50
39) Prince Edward CI 6 39) St. Thomas Aquinas CSS 6
39) Brockville C.I. 6 42) Trinity College School 5
43) Centre Hastings Secondary 4 44) Ernestown S.S. 2
45) E.S. L'Heritage 1
Like·Comment·Share·E-mail·88704 views
|